labs kino bijaWarrior (2011) since toms hārdijs bija manis izvēlētajā ai mūzikas setā, atcerējos. laba bija. izskatās ārā pēc labas dienas. naivi būtu cerēt uz svinēšanu bez lietus nakti. :) cerība ir. kāpēc šogad tik maz odu te? vakar dzirdēju dziesmu man likas labs teksts. mesidžs. kādas četras stundas vakar runaju ar krievieti no krievijas, kas te latgales nomalē dzīvo. viņa te ir piekto gadu, man liekas. sieviete ap 60, vecumu neprasīju tieši(es esmu baiss džentelmenis dzīvajā, atšķirībā no šejienes, mhm). kaut kādu naudu bija spējīga atvest te, toreiz atļāva nopirkt zemi te, ir māja uzcelta, upe 500 metri(nav gan sakārtots krasts, bet labs krasts, potenciāls liels). mazs tūrisma orientēts biznesinš. strādnieki. krievijā palikušo naudu šeit nav iespējams noparkot. bet latvijā ceturto reizi ir atteikta naturalizācija. četru/piecu gadu laikā latviešu valoda ir... runāt grūti, bet sapratne ir ļoti laba, jo te runā latgaliski un... mļin, jau tas nebūtu viegli kādam rīdziniekam. es zināju par viņu, viņa manai mammai tuvumā dzīvo. bet viņa pirmo reizi tā atklājās. jo personiskā līmenī tas ļoti tiek slēpts, viss labi un gaiši un skaisti un kādā brīdī cilvēks sāk uzticēties un sarunas tonis pavisam mainas. "es nezinu, ko man darīt. es nevaru atgriezties krievijā(politiski iemesli, tici vai ne), latvija mūs negrib, lai arī mēs nevienam nesēžam uz kakla, es nevaru izvest naudu no krievijas par pēterburgas apgabalā pārdoto īpašumu karēlijā, šeit atvesto naudu man ir grūti investēt turpināt, jo bail, ka man kadā brīdi parādīs durvis. es iemācījos valodu kā mācēdama, latvieši ar mani runā krieviski, tu andrej krievs būdams ar mani runā latviski, bet latvieši pāriet uz krievu valodu, es iemācījos, naturalizācija man ir atteikta vairākas reizes. es nevaru izbraukt vairs arī pie meitas uz zviedriju, jo man banka negrib izmaksāt pat man esošo naudu uz rokām. kā tur ir, man grūti saprast kā pilsonim, man nav šo ierobežojumu. no tīri uztveres viedokļa, es ne pārāk ticu, ka man tirš. zini, kad tikko viņa atbrauca vakar, viņa palūgta uz sarunu sāka slavēt EU, LV un cik viss ir labi. es ar aknām jūtu, tā ir it ka fasāde. tas nav tā. to jūt. viņa protams mazliet zina, kas es esmu, halfblood. par manu valodu ir kļuvusi latviešu valoda, tu nepateiktu, ka es neesmu latvietis un otrādi, ja es sāku runāt krieviski, tu nepateiksi, ka tā nav mana dzimtā valoda. un saskarsmē ar mani dažreiz cilvēks nevar saprast kā uzvesties. tas ir tik piedūrigi... un viņa mainījās, kad es pārgāju uz krievu valodu. viņa it kā dzird savu balsi manī. interesanti, es domāju, ka tie sensenie manu senču kapi, senākie no visiem apkaimē... ir nevis latviešu, bet krievu vecticībnieku un pati daļiņa no zemes. un vienlaicīgi ir pavisam latviešu, latgaliešu. uz kapakmeņiem ir napoleona uzbrukuma laika datumi. es tad noicēju liktenim. kāpēc lai meitene no interneta, kura grib mani, iemīlas manī, panāktu ka es atgriežos tieši uz to pašu zemes stūrīti, kur mani senči kādreiz nopirka no vācu baroniem zemi un es to atgūtu visu? līdz ar viņu kapiem? what are chances? un tā ir latviete. wtf? it feels like a fate. bet tā krievu sieviete. jā, es novirzījos. ir kaut kas īpatnējs pēterburgas krievos. sajūta, ka it ka viņa zina visu. ko nesāc, ka tēmu. gleznotājus, romu, ticību, bībeli, vēsturi un es kadā brīdi prasu viņai, ko tieši jūs beidzāt. ļeņingradas kaut kādu tur kaut ko tur filosofijas, ziemeļu valodas lingvistikas... man ir doktora grāds. un es vietējais latgales durnis mēģināju te spīdēt.:) he he. man bija radiniece no pēterburgas. mēs ar mammu, polieti, braucām tur vasarās. vīrs viņai gulagā gājis prom, pati arī no....vienu ko es nevarēju saprast jau vēlāk, kad ar savu mammu runāju par viņu, kāpēc viņa adore stalin. tavu vīru aizveda. un gudra, ļoti skaista sieviete pēc bildem, jo es viņu redzēju tikai vecu tanti. un izglītota. un tomēr, staļins, staļins...es nekad par to nedomāju tad, kad viņu redzēju, kad mēs tur dzīvojām vasarās, kuģīši, kronštate. vēlāk, daudz vēlāk. kā tad tā? man nav atbildes. tik daudz atmiņu par pēterburgu. tās ir ļoti spilgtas. tramvaji. tilti. pagalmi. |