FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
InJanis dienasgrāmata
 Pirmdiena 25-02-2019 16:28 3  20

Uz Tibetu tautieši, uz Tibetu ved mans ceļš.

Labdien talās, teiksmainās aizspogulijas tikumiski šķīstās Alises, un varonīgie Shreki !

Ka sacit jasaka tautieši ! kad suņam nava ko darīt, ij alga tikaim pēc 8 dienām, viņs pakas savas olas.Bet Iņ pakonsultējoties (1) ar Jaņj, nolemj doties.....uz Tibetu(2), cik ta tur tās iešanas, ja līdz ar saulrietu no sava ciema iziet (3), tad rita saules pirmos starus jau var sagaidīt Gimalaju piekājē sildot savus vecos kaulus kādā nesen atbīvotā meditējošas Maskačkas izcelsmes lamas alā. ;-)))

Ij kas man ta no aculiecinieku(4) stastītā palicis no tās sapņu zemes Tibetas atmiņā.

Bildītēs rādija ka Tibetieši pārziemo augstaklnu bargajās ziemās, tusē ka senLatvieši viena istabā, pie pečkas, bet.....dargajiem viesiem, izrāda, uz gulēšanu , lepnās viesu istabas, kas...... nekad netiek nekādigi apkurinātas ;-))) īstena Tibetiski sadistiska viesmīlība;-)))

Ņuu ar to gigienu(5) viņiem tur tajos tālajos austrumos, rietumnieku izpratnē, iraid ia iraid.Pačurāt, ij pakakāt turpat uz ielas, vai tepat blakus iraid pilnīgi normāli. Slavenā taka, 52 km apkārt lielākajai piramidai pasaulē Kalašš kalnam, iraid pieveicami reali 3 dienās, bet..... apm 2metru attālienā no takas, vis ir ļoti, ļoti piekakāts ;-))) Tāpat tas ko viņi lepni sauc par Hotel, ir kauč kāda istabele, kurai gultas veļu nomaina, labi ja reizi mēnesī, ij pats par sevi, ka ķemertiņs(6), ir tepat aiz stura, ij nomazgaties var tuvejā peļķē (7), viņiem tas ir pilnīgi normāli.

Ij protams na haļavu deva visu ko paēsties, izcilo Tibetas sāļo tēju padzerties. Lai arī cik es esmu pieticīgs, ij prasts ka padumju pieckapeika, man dadzert pasniegtā tēja, ar riebīgumā saviebtu sejas izteiksmi , un tekstu.....`ņju sitādus jau tu vari mierīgi dzerti" lika man aizdomāties....................ka istenībā, ne vis kas ir na haļavu(8) ir patiesi lietojams ;-)))) Lai kā, bet es nezaudēju ticību haļavai, dievinu visu ko var sadabūt, ieteicams arī līdznešanai, na haļavu.Par istenajām Tibetiskajām garšām biju jau dzirdējis agrāk, bet.......kam lemts dzert Tibetas tēju, ēst augstkalnu maigo jaku gaļu, tam nava lemts braukt na halavu bezmaksas ekskursija uz Siriju, vai Irāku ;-))))

Katrā ziņa, vairāk ka man interesanti, reāli cilveki, reāla Tibeta, kas atšķiras no kaimiņ Vasjas kas jau nedēļu iz zapojā stāstītā, redzētā i-neta vadošajos ziņu portālos fuflo.uzbek cirk.turkmen, ij t.t.

Manā ciltī lietoto vārdu apskaidrojieni citas cilts iedzīvotājiem.

1-Mi posevesčaļis i ja rešil ( Mes apspriedāmies, un ES nolēmu )

2-Seminās, vis par Tibetu, gaismas pilī ceturdienās pl 18tos.... protams tautieši... na haļavu ;-))))

https://www.lnb.lv/lv/tibetas-kulturas-seminari

3-Kad mšu ciltī kauč kur tālāk jaietas, tad atbildot, kur iedams, atsaka.. Da tak, peškom do Kitaja ( ta nieks, ar kajām līdz Ķīnai )

4-Reāli cilvēki, kasbijuši reālā Tibetā, ar slavēnās autoespedīcijas ar vācu "pažarnieku automašīnām dalībnieki. Harija Sila grāmatas par viņa vairāk kā izcilajām expedīcijām ir piejama svisas bibliotēkās.

5-Gigiena, jeb pareizāk sakot, jebkādas, mūsu rietumnieku izpratnē higiēnas NEbūšana

Anjekdots

čurā tualetē ķīnietis un rietumnieks, pec tam rietumnieks mazgārokas, saka ķīnietim..... kas jums nemācija pēc tualetes mazgāt rokas. Ķīnietis atbild, a kas.......jums mācija čurāt uz rokām ;-)))))

6-Tradicionālais Tibetas ķemertiņs-tuaļets, zeme izrakta bedre, ij dēlītis līdzsvaram ;-))) ij nekāda arhetoktoniska šedevra-sirsniņmājiņas.

7-Tibetā daudz `svētie ezeri "kuros nedrīkst nedz peldēties, nedz trokšņot, klaigāt krastos. Par Ķīnieši dikti ioevēro, uzrauga vietējās tradīcijas, paražas.

8-Tie kas nav bijuši istenajā Tibetāļoti fano par viņu ēdamo pārtiku, kas realajā dzīvē, to pagaršojot mums rietumniekiem ir vairāk ka dziļš peeeeeeeeeeeeee. Bet. katram savs, mēs takš arī ka Spraņči nekožļājam vardites, bet ēdam skubīgi bietes, kas piem.Spaniesiem ir kauč kas neēdami baismīgs.

? Harijs Sils, izcils cēļotājs, aprakstijis savus piedzīvojumus, šķiet piedalijies visās autoexpedīcijas 1000 jūdzes............( piem.Krievija, Birmā, ij t.t. ), kas tika rādīta pa TV.

Koroče........................za Tibet tovarišči.

Latvāņu haikotājs. Uzpodiņu aicinošā melodija.
Komentāri
jozolsen: Gribi padzīvot 15-tajā gadsimtā?!
#1
2019-02-25 22:17
jozolsen: Dienvidamērikā ir iespējas padzīvot arī dzelzs laikmeta sākuma gadsimtā, kādā ciltī.
#2
2019-02-25 22:19
InJanis: Biedri Jozi !!!!!

Da izroc sava daudzstavu majas pagalama savu alu !!!! ielein parziemot. ij izvelies sava ala, savu gaadsimtu pec sirds patikas. ;-))))
#3
2019-02-26 13:14
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.