FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!

Dienasgrāmatas (blogi)

 terjers,  19-04-2014 15:32 5  87

māksla vs reklāma

Bij man saruna te par mākslu (par ko ta citu runās, ja ne viens, ne otrs uzreiz pārgulēt nepiedāvā?), taču kad radu laiku atbildēt, izrādās, ka tas otrs no oho.lv ir izdzēsies. Tā dzīvē gadās. Taču pašam sava doma šķitās gana sakarīga, tāpēc nolēmu to šeit iearhivēt - ja nu noder kādreiz, par to pašu pļāpājot:

Coquine: Reklāmai ar makslu ir pavisam mazs sakars ... lai gan daudzi marketologi to nevelas saprast un megjina shis 2 lietas sasiet kopa.

Terjers: Man tomēr aizdomas, ka reklāma un māksla tomēr ir vienas monētas divas puses. Tb māksla pa lielam ir vienkārši augstas klases amatniecība, kurā iesaistītie cenšas ražotajā produkcijā neatkārtoties (ar ko atšķiras no parastas amatniecības). Ja palūkojam vēsturē, mākslas sižetus un pat izpildījumu vienmēr diktējis pasūtītājs un tā gaume, savukārt mākslinieks radījis ar vienu mērķi: lai nopelnītu. Tikai akmens laikmetā (atceramies kaut Altamiras alas sienu apgleznojumus) un 20. gadsimtā īsu brīdi pastāv "māksla mākslai", un arī tad to apmaksā pasūtītājs dažādu valsts vai privātpersonu subsidētu fondu izskatā. Tā kā reklāma no tās pašas dobītes ir, it sevišķi, ja runa ir par imidža reklāmu, tb klienta pasūtīto vizuālo tēlu, kas vairāķ domāts paša klienta paštēla spodrināšanai viņa gaumes ietvaros, nevis mērķauditorijas uzrunāšanai. Aber uz mērķauditoriju vērstā reklāma ir tīrā amatniecība, jo tās uzdevums ir ar standarta klišeju palīdzību piedabūt auditoriju pirkt attiecīgo produktu. Nu kaut kā tā. :)

vieda atziņa, vieda par karotājām Ksenām
citi ieraksti terjers d-grāmatā
Komentāri
Diversija: Un tomēr labāk pārgulēt...
#1
2014-04-19 16:20
Inde: Par mākslu, kāds konkrēts cilvēks nobalso ar savu naudas maku, ja šī māksla viņam liekas tīkama. Runa iet par kādu konkrētu mākslinieka radītu objektu. Honorāra saņēmējs ir konkrētais mākslas darba radītājs, vai turētājs. Līdz ar to notiek tiešā "balsošana", kur viens dod otram.
Reklāmā ir citādi. Reklāma rada cilvēkiem ilūziju, ka šī lieta ir laba. Atkal notiek "balsošana", tikai saņēmējs cits - ilūzijas pārdevējs.
Taču ilūzijas radīšanas māksla arī ir māksla, tikai ierāmēta zināmos likumos un parametros. Tā nav ilūzijas radītāja paša griba, izjūtas, sāpes vai jebkura cita veida emocijas.
Tas līdzīgi kā cietumniekam - viņš var dzīvot brīvā valstī, bet būt saslēgtām rokām. Jautājums - vai viņš ir brīvs....? Vai reklāmas radīšana ir māksla...?
Brīvība domāšanā ir mākslas pamatprincips, ja tā vairs nav, tad stipri vien jādomā...
#2
2014-04-19 23:36
Nausikaja: Par to Altamiru - nebūt nav "māksla mākslai´: akmens laikmetā ālutiņiem nebija tik daudz brīvbīžu, lai tīksminātos ap smuku vērsīšu bildukiem. Skarbā izdzīvošana un pārtikas jautājums prasīja savu. pirmatnējā māksla tapusi 1) sakrālu(maģisku iemeslu dēļ;2) ir viedoklis, ka tīri praktiski - lai trenētos tēmēšanā
Māksla rada estētisku pārdzīvojumu. ja reklāma to spēj - tad paceļas līdz mākslai.
#3
2014-04-19 23:40
Inde: Vēlējos vēl piebilst, ka nav tiesa, ka lielākā daļa mākslinieku savus darbus radījuši pēc pasūtītāja vēlmēm. Visiem zināmais Vincents Van Gogs nepārdeva dzīves laikā nevienu gleznu. Tikai viņa brālis nopirka pa kādai, lai mākslinieks badā nenomirtu. Tas redz tomēr daudz nelīdzēja... Arī slavenais Modigliani tieši tā pat . Tā bija viņu brīva griba un vēlme darīt to, ko darīja. Visa pasaule par to sajūsminās.... Patīk vai nepatīk - tā jau ir gaumes lieta...
#4
2014-04-20 00:00
Bazhix: Vizuālā māksla (tiesa, gan, ne tikai) ir komunikācija ar skatītāju. Resp., autors mēģina pasniegt savu viedokli par kaut ko. Un šajā ziņā reklāma ir tieši tas pats, kas "glezna" :)
Tas, ar ko šīs divas lietas atšķiras - reklāmā šim vēstījumam ir jābūt skaidri un viegli saprotamam. Citādi tā nesasniegs savu mērķi un produkts netiks pirkts, savukārt māksliniekam, kurš ir uzgleznojis gleznu, uzņēmis šedervfoto utmldz, ir dziļi pie siltas vietas vidējā skatītāja saprašana - viņš priecājas, ja kāds viņu saprot :))
#5
2014-04-20 09:40
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅