FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
InJanis dienasgrāmata
 Trešdiena 15-05-2019 16:13 2  8

15.05.1934. Kad tēvu zemei grūti laiki, tautiešiem ar Ul-man ka vadonim, jaietas palīgā.

Labdien talie tautieši-pasažieri ! teiksmainās aizspogulijas pašiedomu varoņi, mīļie bruņenieciskie džentelbeņķi, pasaku cilvēkēdāji, SrehkVeidigie, ij daiļas un tik....un vel šitik..............nepārspējami neatkārtojami burvīgas Alisītes ;-))))

Uzklabināšu sodien es ko paNopietnāku, tekstā daudz garāku, par šodienas tematiku, neDemokrātisko 15.05.1934, un vadoni ar tik..... latvisko uzvārdu Ull-mann, vārdā Kārlis Augusts Vilhelms.

Par šo, un to varu runāt diezgan nepārliecinoši, apmēram.....kā būtu ja būtu.. jebšu, a možka varēja būt tā, bet.. varbūt arī šitā !

Par 15.05.1934. Ul-Manismu, esmu lasijis, pētijis savāPrātā sen notikušo padaudz ( ieteicamo, pieejamo literaturu, sava apciparojumā minēšu beigu sadaļā) lasijis, salīdzinājis izlasīto, uzzināto, bet..... gandrīz galvenais, šogad, aptuveni februārī, martā, Latvijas Vēstures muzejā ( pie Saktas ) pabiju priekšlasijumā, lekcijā, par tēmu "Latvijas valsts, pēc Ul-Man Kārļa apvērsuma nelikumīgā apvērsuma 15.05.1934", kas būtībā salika man prātā, sava viedokļa pareizību, un gaismā izveda lietas kuras vēl man sev daudz kas jāuzzin, jāizdibina.

Tā kā priekšlasijumu veica, uz jautājumiem atbildēja vairāk kā autoritatīvi vēsturnieki ( pēc profesijas ), Gints Apals, Aivars Stranga būtibā, es kā "sētnieks-pētnieks"pabeidzu savas ilgās pārdomas par 15.05.1934. salikot sev punktus Ī, uz sava maza IQ ;-))))

Par šo varu runāt, rakstīt savu `sētnieka-pētnieka`;-)))) viedokli, daudz un ļoti dikti, kā būtu, ja būtu, ij t.t.

Protams nav kā skaistās seno pasaku beigās ` Arī es tur biju, piens un ķīselis tecēja gar manas bļodas malam, ij medus ar alu gar ūsām";-)))) bet, bet............iraid tā kā iraid.

Propoganda, propoganda, kā mūsdienās saka `bviltus ziņas", troļļu fermu darbs, ij t.t., katrā ziņa, nekas nav absolūti balts, ij nekas nav absolūti melns, dabā, sadzīvē, iksienā Tur ir redzamas arī citas krāsas (1)

Šeit vietā man jāsaka kā modīgā anekdotē, kas cvarētu būt atbilstoša patiesībai `Ja ilgi sezot darba vietā, uz ērta krēsla klabinot datora taustiņus, un lūr uz uz pilnīgu tukšu sienu aiz loga..........pēc neilga laika, arī tur var skaidri saredzēt seksu `;-))))

Cilvēks savā būtibā allaž saredz, sakožļa, uztver to ko vēlas redzēt, dzirdēt.

Pārfrāzējot visu melu karaļa Gebelsa vārdus `Vis nepatiesākajiem, nekaunīgākajiem meliem jābūt tik nekaunīgiem, ka tie pēc laika sāk likties kā patiesība"

Protams Lettzemē notiekošo nevar izraut no apkārtēja kopskata tjā laika posmā, kad vodonisms, diktatura, bija vairāk kā moderna, vispārpieņemta, pašsaprotama lieta.

Tā no daudzajām valstīm kas izveidojās pēc 1 pasaules kara, un treju lielo impēriju sabrukuma, uz 1934 gadu, tikai divās ! bija saglabājusies demo-kratos ( tautas-vara ) pārvaldība, Čechijā un Suomijā.

Jau izsenis ir uzskatīts, ka nav pasaulē dumjākas varas par demokrātiju, bet..........diemžēl cilvēce neko labāku tās vietā nav izdomājusi ( šķiet to skaļi izteica atstājot vēsturē Čērčilu Winstons ).

Kā plusiņu tā laika Saeimas darbaam var minēt maz zināmu faktu `Atšķirībā no musdienām, kad amats `deputāts ` ir ne tikai sinonīms lamuvārdam, bet arī labi apmaksāts amats pie "siles", tā laika Saeimas darbs sākās pēc pl 17tiem, jo bija deputātiem, pēc pamatprofesijas juristiem, advokātiem ( bet ne aktieriem, kumēdiņu taisītājiem, ij cita veida sowemeņiem ) darbs Saeimā bija kā sava veida `haltūra`vakaros pēc pamatdarba.

Kā demokrātijas cirku Saeimā, mīnusiņu, var minēt to ka kāda sēdē deputāti bija tā sakašķējušies, iekarsuši, ka bija sākusies neliela jezga, ar kautiņa elementiem. To redzot klātesošais pēc amata ģenerālis ( šķiet Berķis ) ar savu virsnieka pistoli bija izšavis griestos nomierinādams kašķigos deputātus, teikdams `Nākamā lode , būs jūsējā` Cik patiesība, cik nē, bet minētā šaviena pēdas ir saskatāamas, saglabātas vēl šodien.

Katram savs, bet jācitē grāmatas `Kas cēla, kas grāva Latvijas valsti "ievadvārdi-devīze.

" Taisnība neviena priekša nelokas "

1-Izrādās ka dabā ! nemaz nav uizteikti, pilnīgas melnas krāsas, kas tur un kā patiesībā, būtu dabā jāskatās suņa, čūskas, vai kāda krokodila acīm ;-))))

Pieejamās grāmatas publiskajās bibliotēkās, uz `ātru roku"manis uzskaitītās, piejamas jebkuram interesntam, visās lielākajāspubliskajāas bibliotēkās.

Kā vieglākas, saprotamākas formas grāmatu varu ieteikt augstāk minēto "Kas cēla, kas grāva Latvijas valsti"ar mistiskās pseidoVadonības, labajiem Ul-Man klaiku varoņiem, kas noveda Latvijas valsti tur kur tā nokļuva 1940 gada jūnījā, ar sekojošo bezmaaksas ekskursiju uz Siberia plašumiem, iekļušanu `nāves sarakstos` baltajos krustos, centrālcietumā, vai istenajās gaļas mašīnās Padumju armijā, vai vācu leģionos.

Pašieceltais agronoms ( bez jebkāda diploma ), tautas "tēvs " ( analogs mūsdienu `tautas mātei") Kārlis Augusts Ull-man, ko jau leģendārais vācu ģenerālis, prūšu disciplīnas kareivis, Fon Der Golcs dēvēja nicīgi par `salmu vīru", kas par latvju valsti, tās kasi šeptējās kā pa savu personīgo maku. Ij pat laikā kad visi GrīnBergi kļuva par Zaļkalniem, RozenBergi par RožKalniem spītigi palika pie sava nezināmas izcelsmes uzvārds Ul-mann.

Vietējais Gebelsa propogandas meistars Alfrēds Bērziņs.Nelatvietis, oficiāls masonis, ar Valkas reālskolas izglītību, izcils liškis, Ul-mann, intīmais `draugs `

Nacionālais bastards, oficiāls masonis, jauktas, vāciskas izcelsmes .... Gothards, Vilhelms, Nikolajs Munteres. Kas par savām oficiālajām masoņu ložas biedra gaitām, aresta laikā pavēstija sīki un smalki pašam Lavrentijam Berijam.Ar žilbinošu karjeru ārlietu ministrijā, sākot kā 3 škiras caurkritis rakstvedis.

Parādes ģenerālis Baložu Jānis, ar neticamu strauju militāru karjeru, ( pēc Kalpaku Oskara plānveida slepkavības) no pelēka nekā neizsakoša kapteiņa, līdz latvijas armijas pavēlnieka amatam, ar izteiktu azartspēlu atkarību, un Ull-mann "intīmais draugs ` Latvijas sākuma gados , abi vecpuiši (kopā ar Ul mann) dzīvojuši vienā dzīvoklī Reimera ielā ( augstākās Latvju zemes tā laika personas ! , laikam pēc kara bija izteikts dzīvojamās platības trūkums Rīgā )

Grāmatas kas būtu nopietnāk, sausāk, no vēsturiskā aspekta lasāmas 9 vairāk noderīgas kā izcils materiāls faktu salīdzināšanai, no diplomētu vēsturnieku viedokļa.

"15 maija Latvija, " autori I.Feldmanis, A.Stranga, Ē.Jēkabsons, A.Zunda, I.Lipše, grāmata izdota uz Latvijas 100 gadu jubileju.

"Laiks telpa, vadonis" 1934-1940, autori Deniss Hanovs, Valdis Tēraudkalns. Uz grāmatas vāka "Uzvaras laukuma" attēls skicēs, kam bija pēc varenības jāpārspēj Hitlera Nirnbergas laukums, bet, kas Latvijā netika īstenots sakarā ar 2 pasaules kara sākšanos un okupācijām.

Interesentiem īpaši ieteicams būtu svaiga, nesen izdota grāmaata vēsturnieka A.Strangas redakcijā ` Kārļa Ulmaņa saimnieciskā darbība ".. kas noteikti būs kā laba, auksta duša( vairāk kā vēsturiksi pamatota) ziemas rītā ;-)))) visiem vadoņa Ul-mann mīta slavinātājiem

Ieteicams būtu interesentiem izlasīt `Kas cēla, kas grāva latvijas valsti", jo pārējās manis minētās grāmatas ( kuras atzīšos arī nēsmu pedantiski izlasijis no A līdz Z), ir vairāak domātas specifiskam interesentu lokam.

Vēl vienkāršāk ir iekš Latvijas mediju archīva www.lsm.lv noklausīties Latvijas radio 1 šodienas arhīva sadaļu , "Šī diena vēsturē"

Katrā ziņā, paldies kam pietika spēka musdienu steigā, izlasīt manu garo vēstijumu par 15.05.1934, un to kas ir bijuši pārspīlēti teiksmainie Ull-mann, laiki Latvijas pirmskara laikā, un galvenais, ka secinājumi, spriedumi katram jaizdara pašam.

P.S. Kad Latvju zemei grūti laiki, īstiem dēliem jaiet palīgos Ull-mann, God-mann, drīzumā mums būs `izredzētās tautas pārstavis, ka bauru tautas prezidents, ar tik tautisku uzvārdu, un izcelsmi ka Levits.

Kā nesen patiesi dzirdēju vecu vīru, leģionāru gandrīz pēdējo sakām Lestenē, viedus vārdus....

Ja jau mēs nevaram savu valsti vadīt paši Latvieši, tad tā bodīte ir jaklopē ciet, ij atslēgas jaatdod zinātājiem `izredzētās tautas `pārstāvjiem, manuprāt viedi vārdi no tautas.

Te man prātā nāk vecā strēlnieka, tautas ķaula no kaula "Ēvja - Valteru Ēvalda vārdi citējot senu tautasdziesmu

Man pašam savā zemē saimniekam būt,

Man pašam arājam.

Meditācija pa īstam. Laukos tur iraid dzive jauka... tur aiz...
citi ieraksti InJanis d-grāmatā (~217)
Komentāri
jozolsen: Kā Ulmanim gāja ar tām bankām un krājaizdevuma biedrībām? Pēc Lielās depresijas, kad sākas kopējā ekonomiskā izaugsme, daudzi piesavinās laurus.
1940. gadā Ulmanis ziedoja PSRS kompartijai 5 000 Ls.
#1
2019-05-15 20:01
InJanis: Tautieti Jozi !!!!!!!

Njamuldi, bet palasies svaigo gramatu.....................Ulmana saimnieciska darbiba.................reali vins izsaimniekoja miljonu miljonus......

Padumists ne bez Ul-mann svetibas piesavinajas nelikumigiLatvju iekratas.. 11 tonnas !!!!!!! zelta.
#2
2019-05-16 16:57
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.

Diplomātijas un politikas fineses (13)
Jautājums politikas smalkumu lietpratējiem: Putins apsveic citā valstī notiekošu vienas mūzikas žanra konkursu!???
Kādēļ Latvijā aizvēra cukura rūpnīcas ? (31)
Kādēļ Latvijā aizvēra cukura rūpnīcas ? ES spiediens, Latvijas valdība, atsevišķas ieinteresētas personas ?
Ko jūs domājiet par Transhumānisma partijām? (17)
Atkal gribeju nočekot vienkāršās tautas domas, tāpēc jautājums - ko Jūs domājat par transhumānisma partijām? ASV, UK,...
Denacionalizācija (5)
Man tāds jautājums, ir pagājis 20 gadu, Denacionalizācijas likuma pirmo pusi, atdot īpāšumus izpildīja zibenīgi, taču...
Zagļu valsts (24)
Šovakar TV Panorāmas sižetā par korupciju Rumānijā intervētais rumānis teica apm. šādi: "A ko tad jūs gribat - mēs tak...

Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.