FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
InJanis dienasgrāmata
 Pirmdiena 13-05-2019 18:48 2  19

Kas tu esi latvāņu HAIKUotāj vulgaris ???

Labdien izVirtuālās pasaules-aizspogulijas tautieši-pasažieri.

Cik viss apkārt nolietots, esošais, lidojošais, ēdamais, lietojamais, runātais, vispārināti vispār, pār, pār, cepts, ne vārīts, ne vista, ne putns (1) bet tik... neko neizsakošs, lai arī mūsu valodās tik bieži lietots, gab prātos, uzturā, gan silikonā (2).

Ar to esmu domājis (3), tādus vis, vis, vis, vispārinājumus, kas izsaka kauč ko, tajā pat laikā neizsaka par to.... neko, tukšpadsmits, beztolkšows, čika laiks, jebšu kā mūsu ciemā vīri vakarā vingrojot pie šņabja pilniem kausiem saka.........."bazars par neko, tukš bazars, .. jebšu bezPontovijs bazars.

Izvēlies ko vēlies, ij vēlies ko izvēlējies

Kristietība

Budaisms

Meditācija

Krievs

Joga

Latvietis

EuroLiberālPedarastisms

Bēglis

Mērglis

Koroče tautieši pasažieri ! tā varam tukšbazarēt par kauč ko, un neko, par to, par šo, līdz no rīta pie paģirām saprotam, ka.............( lasīt daudzos apzīmējumus, verbālas komunikācijas iespējas, nedaudz augstāk ).

Kas ir tas japaniešu HAIKU, jeb kā mēs sakām mūsu ciemā HAIKAS iz japāniešu zemes.

15. maijā plkst. 18.00 saruna "Haiku dao – garīgās pieredzes ceļš kopā ar haiku dzeju" un meditācija (vada Raivo Sabulis)

Haiku ir neduāla, mistiska, no esības dziļumiem nākusi, garīga pārdzīvojuma izpausme dzejā, kas 17 zilbju formā izteic neizsakāmo ceļā uz apskaidrību. Cilvēka dzīves notikumi tiek sasaistīti ar mūžību. Haiku nevar būt gadījuma detaļu, lieku vārdu, jo dzejas telpa ir pārāk maza. Tā ir filozofiska dzeja. No vienas puses, haiku tēli tiek uztverti paši par sevi − tieši. Koku lapa, putns, migla un klints eksistē tādi kādi tie ir. Mūžīgajā formu un norišu izpratnē, tie ir tēli ar savu mūžības pirmenerģiju. Dziļākā kontekstā haiku tēli sasaista dzejolī pat nenosauktu asociāciju plūsmu, kas atgādina par visa esošā harmoniju. Ikviena haiku rada unikālu garīgu telpu, kurā dabas tuvums ir vienlaicīgi saplūdis ar mūžības, un cilvēka gaistošās dzīves mirkli.

Haiku dzejas forma savā būtībā ir meditatīva. Tā mūs aicina nesteigties, nomierināties un pievērsties katrai tās zilbei un vārdam. Katrai mūsu dzīves epizodei un notikumam. Katrai mazākajai skaņai, sajūtai un iekšējai vibrācijai, kas seko pēc trīsrindes nolasīšanas. Kas seko, ja esi uzmanīgs, atvērts un klātesošs.

Tikšanās laikā kopā lasīsim dzeju, izzināsim haiku uzbūves galvenos pamatprincipus un atklāsmes, ko mums dāvā šī poēzijas forma. Kopīgā meditācijā ar haiku impulsiem un Gonga skanējumu būsim vienotā esībā ar mirkli, kurā norit mūsu dzīve.

Raivo Sabulis ir ekonomikas zinātņu doktors, haiku dzejnieks un vairāku haiku dzejas krājumu līdzautors, meditācijas skolotājs un Gongu skaņas terapeits ar patstāvīgu praksi.

Klausāms Gaismas pilī, www.lnb.lv

Manu apciparojumu izskaidrojieni.

1-Krieviešu sens, labs izteiciens... Kurica nje ptjica, zaparožec ne masina, zenscina ne celovek.

2-Silikons, mācija man mazu puiku mamma, nekad, nekad dēls nesaki silikons meitenei pirmajā randiņa, saulrietā jūras krastā, cmuki saki... leksikons. Vot tā iraid kad mazi vīreļi mammas neklausa ;-))) no tā arī "po žizņi" ir tāds kreisais silikons ;-))))

3-VBaidenbaumu E`diks jau irais teicis `Domāju es domas dziļas--- kapēc laime mani nīst "Bet es domāku pēc iespējas reti, stingri pēc daktera izrakstītas receptes, ij vispār...... domāšana nav mana labākā ārējā daiļuma īpašība.

Kā buldozerOnkuls savulaik teicis `Skaistums no iekšām nāk

P.S. Koroče....... visi HAIKOJAM ;-))))))))), un cenšamies saprast dziļi sevī, ko, ij kapēc mēs vispār HAIKOjām :-))))

Laukos tur iraid dzive jauka... tur aiz... Ak, svetā Lestene. Kam "laimigās" kara...
citi ieraksti InJanis d-grāmatā (~217)
Komentāri
SpoguliitisTM: Haikas noveerteejhu, bet joprojaam proza pirmaa vietaa :)
#1
2019-05-13 22:36
jozolsen: neskribents
#2
2019-05-13 22:43
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.