FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
malva dienasgrāmata
 Ceturtdiena 25-05-2017 12:47 8  51

Šodien esot Debes(s)braukšanas diena. Vēl šodien (un rīt arī) nevajagot nikni strādāt (ne pa lauku, ne pa mājām). Atliek tad nu vienīgi - izklaide un atpūta. A kas var būt labāka izklaide par lasīšanu? Nezkādēļ paņemas no plauktiem Frīdera Lauksmana grāmata, kuru viņš veltījis ``Helgai, kura vienmēr rūpējas, lai es paliktu ar kājām uz zemes``. A viņš tur par dēmoniem (un par Sokratu). Un pats sev jautā: ``Vai dēmons persinificē personiski mums kopš pirmlaikiem dotu raksturu vai arī tas ir kaut kas vairāk, kaut kas cits? Un tad viņš pats rauga uz šo jautājumu atbildēt caur Freidu, jo, lūk, tas atkal ``savā darbā ``Totēms un tabu`` nodarbojas tieši ar ticību dēmoniem, tomēr uzskatot to par dziļi sakņotu kultūru iezīmi - kad kāda novecojuša kultūras perioda dievi saniknojas, tie kļūst par dēmoniem no ārpasaules.`` Un tad par to Sokratu - ka terminu ``dēmons`` esot ieviesis tieši viņš.`` Savā slavenajā aizstāvēšanās runā Sokrats esot teicis: ``Jau kopš bērnības dzirdu kādu balsi, kura ikreiz, kad tā liek sevi manīt, tikai atrunā mani no tā, ko gribu darīt, bet nekad nemudina uz to.`` Un brīdinošais dēmons atturējis Sokratu no piedalīšanās politikā. (Apbrīnojami, ka mūsdienās taisni otrādi - vienu, nu jau labi pazīstamu, daļu tas dēmons triekšus trenc vienīgi uz politiku.) Gala beigās Frīders vēl piebilst: ``Raksturs un dēmons, kā mēs to saprotam ikdienas valodā, nosaka to, kāds cilvēks ir. Kas viņš ir, to precīzi nezina neviens, viņš ir tas, par ko mēs viņu gribam uzskatīt. Viss un nekas. Varētu teikt: tas ir jautājums par definīciju. Tā ir pāri jēdzieniem.`` Un tā nu izklaidējoties saprotu, ka ar mani notiek tas pats, kas ar Sokratu - nu nekādīgi tas dēmons mani nemudina darīt to, ko gribu, proti, iziet laukā un iestādīt tās puķes , kuras atvedu no mazdārziņa , lai aug arī pie manas pilsētas mājas namdurvīm. Bet, tā kā ir tā braukšanas diena, tad Debesīm (kuras varot būt arī Pats Dievs) tomēr šo to veltīju - atcerējos mūsu mantru: ``Gana agri es cēlosi, Mīļš Dieviņis vēl jo agri. Ko, Dieviņi, Tu cēliesi, Kā Tev agri vajadzēja? Ko, bērniņi, tu darītu, Ja es agri neceltosi - Es tev durvju vērējiņis, Es padoma devējiņš.`` Un tas viss kopā mani mudina - beidz tupēt datorā, ej uz tām dobēm un iestādi puķes! Pakaļpalicējiem datorā - lai visiem zilas Debesis!

Jā, jā - par moto. Bet ne par -... Jautājums datorzinātniekiem - kas bija...
citi ieraksti malva d-grāmatā (~255)
Komentāri
Lele: Es kaa datoraa tupeet paliceeja pateikshu, ka patiikami lasiit saturiigus tekstus.
#1
2017-05-25 14:11
puuuka: Kas tā par tādu ineteresantu Debesbraukšanas dienu,esmu kristiete,bet nekur Bībelē neesmu ar to saskarusies!!!
#2
2017-05-25 14:21
Lele: Katoljiem ir Debesbraukshanas festivaals...
#3
2017-05-25 14:59
fargo: neesi saskarusies, jo bībelē nekā tāda nav.
#4
2017-05-25 15:50
Lele: Es neesmu kristiete. biibeli lasiijusi neesmu, bet zinu,ka Debeabraukshanas diena ir Jeezus Kristus debesiis uznjemshanas diena. 40 dienas peec vinja naaves. Alleluja. RIP Jesus.
#5
2017-05-25 16:02
puuuka: ui....es pat nezinu kam tagad ticet Bībelei(Dieva Vārdam),vai cilvēku izdomātiem rituāliem:(
#6
2017-05-25 17:07
malva: puuuka - dari kā Kārlis Markss (kuram dzīves moto ir bijis ´´Šaubies par visu!´´ - tā bija rakstīts autobiogrāfiskajā izdevumā par viņu), dari labāk par Marksu (šaubies par visu, bet paļaujies uz Dievu). Matīss Barkovskis savā čenelingā esot ticies ar Kristus garu. Kristus gars esot teicis, ka Viņš to Bībeli nav rakstījis. Bet no kanceles pie katra Bībeles citāta tiek piebilsts, ka tas esot tā Kunga (Kristus?) Vārds, ko uzrakstījis tāds vai tāds apustulis. Ja Kristus gars saka, ka nerakstīja - tas ir, nediktēja, tad kāds gars diktēja?
#7
2017-05-25 19:36
Pārējos 1 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.

Kad notiek zvejnieksvētki? (5)
Kad tad zvejnieksvētki notiek un tās balles pie jūras?
Pazaudēts garderobes numuriņš (19)
Situācija - tu aizej uz klubu un pēcāk ejot mājās, pie garderobes konstatē, ka esi pazaudējis savu garderobes numuriņu...
Ūdens atrakciju parks Siguldas sporta centrā (3)
Kādas ir atsauksmes par ūdens atrakciju parku Siguldas sporta centrā? Gribētu bērnus aizvest paplunčāties.
Laba ar malku kurināma pirts (16)
Rīgas tuvumā.Ko varat ieteikt?Naktsmītne nav vajadzīga,tikai pirts,dīķis vai kas līdzīgs kur atveldzēties pēc...
Piektdienas vakari. (11)
Noformulēšu jautājumu. Kur un kā pavada piektdienas (nu labi sestdienas vakarus) izklaidēties griboši 50+ Pierīgas...

Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.