FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Muktiana dienasgrāmata
 Svētdiena 25-12-2016 11:06 13  95

Daudziem mēdz būt aktuāli - precēties (kopā būt) mīlestības dēļ vai pietiek ar to, ka ir vienkārši labs cilvēks. Man jau arī atbildes nav, tomēr šķiet, ja precas aiz mīlestības, tad varbūtība ir lielāka, ka visas grūtības varēs pārvarēt. Bet bez mīlestības pat niecīgs sīkums var izraisīt kataklizmu.
Var atgriezties pie jautājuma, vai Blaumaņu Kristīnei vajadzēja labāk precēties ar dzērāju Edgaru vai ar prātīgo, veco un turīgo Akmentiņu. Mēs zinām, ko viņa izvēlējās.Un mēs šķiet visi zinājām viņas vietā, ka Akmentiņš būtu bijis labāks. Ja runa par atkarību, tas vispār ir galējs variants un tur pat mīlestība var nepalīdzēt. Bet tagad tik baigi pārliecināta neesmu, ka nebija vērts sekot "mīlestības-jūtu balsij". Ar Akmentiņu dzīve liktos garlaicīga.... Lai gan mūsdienās un visos laikos ir arī gana daudz bijušas laulības ar Akmentiņu un nekā briesmīga tajā arī nav. Nu īstenībā atbildes tā arī nav. Bet tomēr būt kopā ar otru aiz mīlestības, tajā ir spēks. :) Un tajā ir arī svētība.
Cik dzirdēts, mācīties (mainīties uz augšu) liek 3 lietas - mīlestība un/vai ciešanas un/vai pienākuma pildīšana. Ar Edgaru mainīties liek mīlestība un ciešanas, bet ar Akementiņu laba pienākumu izpildīšana. Bet pie pirmajām grūtībām mūsdienās jau gan no tāda Akmentiņa skrietu prom. Neko jau jaunu neizdomāju. Vienu brīdi likās, ka izdomāju, ka būt kopā ir vērts tikai un vienīgi mīlestības dēļ, bet, pirmkārt, ne vienmēr tāda izvēle tiek dota, otrkārt, vientulība var būt mazāk radoša kā dzīve ar Akmentiņu. Un tomēr laimīgie ir tie, kas lemts dzīvē sastapt atbildētu un iespējamu (citus nesāpinošu) mīlestību. Savukārt, ja sanāk apprecēties ar Akmentiņu, un pēc tam sastop dzīvē "it kā mīlestību", manuprāt, pareizāk ir palikt ar Akmentiņu, īpaši, ja ir bērni. Un no tāda viedokļa musulmaņu sievietes, kas staigā niknābos, pareizi dara - viņas izslēdz iespēju, ka pēc laulībām var pavilkties uz kārdinājumu apmainīt pienākuma dzīvi pret it kā mīlestību. Un mīlestībai jau vispār reti kurš spēj pretoties. Tas gan nenozīmē, ka vienmēr tai jāseko.Vispār Kristīnes vietā neizvēlētos būt kopā ne ar vienu (jautājums, cik smagā degradācijas pakāpē jau bija Edgars; ja ne tik smagā, varbut tomēr Edgars bija pareizāka izvēle), bet vai vientulība būtu diži pilnvērtīgāka dzīv kā ar Edgaru vai Akmentiņu, grūti pateikt. Kaut kādā ziņā tās visas ir līdzvērtīgas izvēles - a)mīlestība ar ļoti lieliem pārbaudījumiem (alkoholiķis) b) laba kopdzīve bez mīlestības c) vientulība, ko rada uzticība ideāliem. Visas no tām nes savu daļu grūtību un ciešanu. Man liekas, ka es izvēlētos C. Mēs jau visi sapņojam par D variantu - atbildēta, abpusēja, legāli iespējama mīlestība-, bet ne vienmēr "miljonu vinnēt" tiek atļauts. Reizēm miljonu var nopelnīt ilgi un grūti strādājot (pildot bezgalīgu laulātās sievas pienākumu pret Akmentiņu un tādā veidā pie miljona tikt caur citiem panākumiem - laimi gūt no bērniem, mazbērniem, labām vecumdienām), vai arī parakstoties uz lielām grūtībām mīlestības dēļ un tās izturot (varbūt Edgars pārstāj dzert vai arī nepārstāj) vai arī, vai arī.....Nonākam turpat, kur bijām.
Nē, tomēr izdomāju. Tā kā mūsdienās reti kurš ir ideāls, tad kopdzīvi var panest tikai tad, ja ir mīlestība. Tātad jāprecās (jābūt ar kādu kopā) tikai mīlestības dēļ. Savukārt, ja jau ir sanācis tikt pie ģimenes bez dižas mīlestības un bērni jau ir, tad ir vienkārši jādzīvo kopā tālāk.
par dāvināšanu un ziedošanu par astroloģisko aspektu sakarībām
citi ieraksti Muktiana d-grāmatā (~64)
Komentāri
Lele: Patiik Tavi analiitiskie raksti :)

Es teiktu taa: ideaalaa+/- 20 gados parasti apprecas ar Edgaru un tad izshiras..
Otraa reizee 30+ gados precas ar Akmentinju...
Taa kaa sanaak izbaudiit i miilestiibu jauniibas dullumaa, i apreekjinu un stabilitaati veelaak...
#1
2016-12-25 11:32
Muktiana: Paldies! :) Domā? :) Man liekas, ja ir sanācis vienreiz apdedzināties, tad ļoti piesardzīgi izvēlas "krist valgos" otrreiz. Tad jau gaida to lielo mīlestību. Bet ir sievietes, kurām vienmēr kādam vīrietim jābūt rezervē un blakus. Būtu interesanti ievākt statistiku.
#6
2016-12-25 12:33
Lele: Uztaisi Agraas Ruusas analiizii, luudzu :)

Vai Elzai bija jaaprecas ar veci jaakli Kjiikuli, kas tomeer vinju izvilka no nabadziibas...vai laimiigaa vinja buutu palikdama laukos ar sev sociaali piemeerotaako vieteejo puisi...:-)
#2
2016-12-25 11:47
Muktiana: Man tad būtu vēlreiz jāizlasa Agro Rūsu. :)
#5
2016-12-25 12:30
Neesmu_Alise: Manuprāt, par labu Edgaram savu liktenīgo lomu nospēlēja kaisle (bija klikšķis). Abpusējs. Kas notiks tālāk? Ja Kristīne būs kaislīga un seksuāli aktīva sieviete (saderība ir būtiska), tad rezultāts varētu būt arī veiksmīgs ( dodu 25% un tas šajā situācijā jau ir daudz) Problēma - sievasmāte, kas ar zāģi rokās centīsies uzlabot jaunā pāra laulības dzīvi.......:))) Bet tas, ja viņi apprecas....... Visticamāk sāksies nopietna Kristīnes smadzeņu skalošana un viņa apprecēsies ar citu Akmentiņu ...:))
Un vispār, Blaumanim jaunībā bija nelaimīga mīlestība, vēlāk zēni patika, tāpēc viņa darbos laimīgu sieviešu nemaz nav. Visas cietējas, nelaimīgas.............atriebās sieviešu dzimumam kā mācēja :)))
#3
2016-12-25 11:54
Muktiana: Ar Edgaru tak viņai bija mīlestība. Man patika definīcija, ka "mīlestība ir zieds, bet kaisle - pumpurs". Ar domu tādu, ka īsta-ideāla mīlestība bez kaisles elementa tomēr nemēdz būt (laulāto starpā). Ja nav kaisles, tad līdz tāāāāādai personību mainošai mīlestībai nav iespējams izaugt. (Tas gan nenozīmē, ka kopā jābūt tikai tādas mīlestības dēļ, bet bez tādas mīlestības visādus alkoholisma gājienus paciest nebūtu iespējams.) Vispār jau piemirsu šīs lugas sižeta izklāstu, -kā tad Kristīnei tur veicās kopdzīvē ar Edgaru. Atceros - ne labi. Pārbaudījumi bija pārāk grūti. Mīlestība nespēja to pavilkt. Ir jau tiešām sievietes, kas dzīvo kopā ar alkoholiķi un pamanās pārāk daudz neciest un pat beigās dzeršana tiek atmesta, jo laikam jau mīlesība bija tāda. Bet tas laikam ir 1%. Blaumaņa Kristīne tas neizdevās. Viņa iegrima grūtsirdībā. Dzīve ar alkoholiķi gan ir nedaudz cita tēma.
#4
2016-12-25 12:29
Neesmu_Alise: Man personīgi Kristīne nepatīk(Blaumaņa sieviete) - un viņas mīlestības stereotipiski tiražētā latviskā versija - mīlestība ir ciešanas, arī nē. Par labu versijai par kaisli sliecos tāpēc, ka seksapilais Edgars bija izskatīgs, muskuļains ērglis, kuru(sliecos tā domāt) tieši tāpēc ""mīlēja""(gribēja) daudzas. Jo pārējās viņa personības šķautnes nebija tādas, ko pārāk augstu vērtētu barona ģimenes sadzīvē izglītota sieviete(Kristīne)....:))
#7
2016-12-25 13:01
Pārējos 6 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.