FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!
malva dienasgrāmata
 Pirmdiena 06-07-2015 16:32 26  104   1 atbildes
Nedod miera viena doma: baigais latvieša trūkums organismā. Otra - baigais latviešu trūkums: mājās, uz ielas, pilsētā, novadā, valstī, pasaulē, globālajā tīklā. Vīrs man ir polis. Bērni puspoļi. Rados - krievi, baltkrievi, vācieši, asīrieši. Kaimiņos - leiši, krievi, čigāni, kāds igaunis.. Draugos - pusčigāni, puspoļi, pusebreji. A visriņķī - krievi un puslatvieši. Trešdaļ-, ceturtdaļ-, piektdaļ-, ..... desmitdaļlatvieši. Un viņi neesot latvieši tāpēc, ka tajā dzimtas kokā, lūk, esot no visa kā. Un tāpēc viņi neklausoties ne latviešu tv, ne latviešu radio. Un vēl arī tāpēc, ka tajos angļos un krievos ``tomēr``esot kaut kas (kad uzprasu - tieši kas, nav jau ko pateikt) citāds, tjipa - labāks. Kad paskatos līdzi, ko tad konkrēti skatās un klausās, patiesībā nekā tur citāda/labāka nav - tikpat viss banāls un šķērms, tikai angliski un krieviski (ja banāls). Un tikpat labs un baudāms kā latviskais (ja labs). Un pat ja kādam tajā dzimtas kokā tā ka nu būtu bērziņi, liepiņas un citi kociņi, tie atkal nesaka, ka ir latvieši - viņiem esot kauns teikt, ka ir latvieši. Jo tad kāds padomāšot, ka no muļķu zemes. Jo visai pasaulei esot iestāstīts, ka latvieši ir no muļķu zemes. Pēc visa spriežot (pēc tā, ka pats kaunas no sevis) - latvietis pats sev tātad arī ir iestāstījis, ka viņa zeme ir muļķu zeme, ka viņš pats ir no muļķu zemes, ka viņa senči ir muļķu zemes izcelsmes. Īsāk sakot - ka ir muļķis.
Iestāstīšana turpinās. Lapstanta latvānijas stāsti ir pupu mizas, salīdzinājumā ar KR: tur jau augstos kungus dzird triecam par to, ka tajā Mežaparkā vajadzētu reiz ar buldozeru noslaucīt visus tos dziedātājus un dejotājus ar visām (nesvētajām) tautas dziesmām un latviešu rakstu zīmēm. Savu valodu (dzidru - nejaukt ar sterilu!) arī tikpat kā ne dzird vairs, ne redz.
Pārāk tālu senatni ciltskokam nezinu, bet, zināmais liek domāt, ka kāds sers, kāda pane tajā var būt. Taču esmu un jūtos latviete. Jā, jā - bez kauna par to. Bet ir bailīgi. Ir viens liels apjukums. Jo tie, kas nekaunas par to, kas viņi ir, cieši turas kopā. Ir - kā kad būtu uz citplanētas izmests. It kā visapkārt cilvēkveidīgi, bet nav savējo. Ir - kā kad esi jau Viņsaulē, bet vēl ne pie Dieva. Nav mīļo. Pazīstamo. Nav latviešu. Ja kāds vēl esat - atsaucieties! Lai nav bailīgi. ;)
Kā tad, vienssais, - kara nav... Karo,... Da rimsties, lapstant. Ņirdzība bojā...
Komentāri
pensionars: Mošk NA (Nacionalā apvienībaa) kāds, reņģēdājs ir.
#1
2015-07-06 16:55
scheriff: Nu, es esmu latvietis. Nekaunos par sevi. Ar māras zīmēm neapkarinos, koka karotes grebt nemāku un prievīti pār preskartona iesaiņojumu neuzskatu par dizaina kalngalu. Ak jā un alu arī daudz nedzeru. Toties man ir kauns par latviešiem, kuri man cenšas pārdot sēnes, filžētus mobilo telefonu maciņus, mājas vīnu no krizdolēm, un iestāstīt ka pie mums neko nevar jo latvieši visi ir... nu kā jau te PA raksta - "brīnišķīgi".
#2
2015-07-06 17:12
pensionars: Kas Tu par latvieti ja Tev nav kredīts ,
#3
2015-07-06 17:21
JurisK: Nesaprotu, kas tev apkārt par likteņa pabērniem nolasījušies! Kur tāda bēdu leja, kur cilvēki kaunās savas tautības dēļ?
#4
2015-07-06 17:38
vienss: Puškins krievs ! 1983.g. vienā krogā pie blakus galda sēdēja kompānija jau labi iesilusi... savā starpā sarunājas sprieda... Izdzirdēju - mēs latvieši... Paskatijos uz to latvieti , zin ko es ieraudzīju - mongoļ tipa sejas vaipstiem dienvidnieku ... (ar tādu patriotismu, lepnumu...!!! )
#5
2015-07-06 17:53
Marija_Anna: Ne kaunos ne lepojos , vienkārši esmu latviete . Visās zināmajās paaudzēs . Latgaliete. :)
Ļoti labi jūtos arī starp cittautiešiem. Sadzīvoju.
#6
2015-07-06 21:44
leone: Kas tad ir tie latvieši?Tie ir kuršu,sēļu,zemgaļu,galindu,jātvingu,līvu,latgaļu un citu senatnē tagadējo Latvijas teritoriju apdzīvojušo cilšu pēcnācēji,kuru gēni vēsturisku iemeslu pēc tikuši sajaukti ar vācu,krievu,leišu,igauņu,žīdu,poļu,zviedru,un pēdējos 100 gados ar puspasaules tautu asinīm.Un tagad lai nāk viens un saka-es esmu īsts latvietis!Ja skatās no vēstures un ģenētikas viedokļa-tādu vispār nav.Cita lieta,ka katra latvietību nosaka latviska dzīves izpratne,valoda un sajūta,ka piederi šai tautai.
/iz manas DG/
#7
2015-07-06 21:52
Pārējos 19 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.