![]() | |||
|
|
Iepazīsties
220 lietotāji on-line
73 jubilāri
Populārākie
Iztaujāšanas centrs
Vakara plāns
Skaties
Foto albumi
Foto vērtēšana
Lasi un piedalies
Pieredzes apmaiņa
Interešu grupas
Dienasgrāmatas
Dzejoļi - dzīvā dzeja
Noderīgi
Sapņu tulks
Filmas, kino
Apsveikumi
Par oHo.lv
Palīdzība
Atsauksmes
Reģistrētiem lietotājiem
Reģistrēties
Aizmirsu paroli!
|
fargo dienasgrāmata
Egi: Austrumnieku filozofijā bij tas idejas virziens: Vakardienu Tu neizmainīsi , Rītdiena vēl nav pienākusi,tālab dzīvo Šodien tā -lai Rītdien ar prieku varētu atcerēties Vakardienu ( nu kauč kā tā bij )
#1 2026-06-22 11:41 fargo: es ilgi nevarēju aptvert, tīri aptvert, kā tas var būt, ka Dieva priekšā cilvēka dzīve ir visa uzreiz vienlaikus atklāta. kopš es ap 20 gadiem dzirdēju mācību, kā tāds akmens, kurš... es paslīdu.
ar laiku, daudz vēlāk, es sāku lasīt par metēriju, kas ir laiks, kāpēc laiks kā materiālas pasaules skala eksistē tikai tai esot, bet tai neesot, tā nemaz nevar būt. tas sāka dot hintu, viss sākas uztverē ar hintu. un tad Kristus: Dievam nav sākuma vai beigu. grūti aptvert, jo pilnīgi visa cilvēka šābrīža pieredze ir te un tagad vai pirms tam. vēlāk ir tikai projekcija. bet ja... ja projekcija ir nevis tā, bet īstenība, kuras būtnei, kas ceļo materiālā laika skalā vēl vnk nav. padomā, ka stacija, bet tu esi vilciena pasažieris. bet stacija, nākamā un aiznākamā tur IR, neatkarīgi no tā, ko tu par to domā, ko vagonā dari. tā ir tur. saproti? tas pats ar laiku. te izriet šis senais jautājums, vai pasaule ir determinēta vai izvēle nosaka nakotni? un ja abi vienlaicīgi pastāv? kā? es varu izvēlēties staciju esot vilcienā? un doma ir tā, filosofijā, teoloģijā, kura piešķir ļoti lielu nozīmi cilvēka izvēlei ir tā, ka tev ir izšķiroša nozīme... tēlaini runājot, kādā stacija pienāks tavs vilciens. bet vienlaicīgi tās ir tur neatkarīgi no tā vai tu izvēlies vienu vai otru. opcijas ir tur jau. #2 2026-06-22 11:56 Egi: Vienkāršoti raugot: mums ir dota izvēle Izvēlēties vilcienu ,Izvēlēties vagonu,vai arī stāvēt un Gaidīt ....
#4 2026-06-22 12:04 fargo: man liekas, tas ir viens no vissvarīgākajiem principiem. atsacīšanās piespiest suverētu būtni ar brīvu gribu uz pakļaušanu. es bieži domāju par sātanu. bija tik viegli visu labot, Dievam paspēlēties ar vilcieniņiem, visu radību, salikt visu pa savam, zinot pat iznākumu un vienalga visu laiku ļaut notikumiem notikt. iedomājies uz brīdi, tev ir vara pār visu un jebko. kāpēc kādam dot iespēju darīt pēc sava prāta? izvēle>sekas>rezultāts. bet šeit ir determinetā pasaule, kura nežēlīgi iestājas. rīcība nav iespejama bez konsekvencēm. brīva griba. labi. bet ja es paceļu ķieģeli un atlaižu, tam ir sekas un nevar neko izdarīt. #5 2026-06-22 12:21 fargo: lai nespamotu oho sadaļā, es beigās ielikšu kādu klipu no filmas, kura mani stipri iespaidoja savā laikā. ddlewis, paskaties, tur ir par to, ko mēs apspriedām.
#6 2026-06-22 12:24
Pārējos 8 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji. Tavs komentārs
Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji. | ||||||||