FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!
DanaL dienasgrāmata
 Piektdiena 05-06-2026 20:00 31  73

Karalis ir pliks

Ļoti interesanta diskusija PA par to, vai drīkstam jebkuru rīmi saukt par dzeju.

Varbūt vajadzētu latviešu valodā ieviest jaunvārdu "rīmdaris/-e?"

Visas šīs runas par to, ka rīmes "ari ira" dzeja man asociējas ar kāda mākslinieka ar skoču pie sienas pielīmēto banānu, ko beigu galā par ļooooti lielām naudiņām pārdeva kā megaizcilu mākslas darbu. Pirms tam mākslas pazinēji atzinīgi stundām ilgi aplūkoja šo "mākslas darbu" no visām pusēm, saredzēja šajā darbā ļoti dziļi noslēptu ļoti dziļu domu. Kādu tieši, neviens paskaidrot nespēja...

Respektīvi, visiem bail nosaukt s*du par s*du, jo tad publika drosminieku nodēvētu par nejēgu vai vienkārši par "reģisku" (slikts cilvēks), bet mākslinieks uzmetīs lūpu.

Atzīmēšu, ka nevajag asociēt mākslinieku pašu ar saražoto produktu. Ja mākslinieks "uzmeistarojis" mēslu un pārdevis to par lielu naudu, varam par viņu tikai priecāties - biznesa izcilnieks! Esmu pārliecināta, ka dziļi sirdī viņš skaļi ķiķinās par apmuļķotajiem. Un, iespējams, ka dzīvē viņš ir reāli foršs cilvēks.

Liekulības paraugstunda arī šeit sit augstu vilni. Kā lai neatceras Andersena pasaku par karaļa jauno tērpu!

Ieteikums adminam "Tādēļ dzīvo. Šodien. Šeit . Tagad."(c)
Komentāri
Luusila: .
#1
2026-06-05 20:43
Luusila: Rīmes arī nebūtu pareizais vārds. Rīme ir kaut kas mazvērtīgs, viegla izklaide bez dziļas domas, bet tām ir atskaņas un ir ritms. Es pat nezinu, kā to "produktu" pareizi nosaukt...
#2
2026-06-05 20:45
DanaL: Varbūt "peršas"?
Peršdaris, peršmeistars?
😀
#3
2026-06-05 21:00
988: Drusku velk uz haiku. Un kas tur slikts. Piem:
Es gribu gulet
Nositiet musas
Ta maigi
Bez troksna 🙄
#4
2026-06-05 21:12
DanaL: Ārā pērkons gaisu ārda,
Manam čalim zila bārda...
#5
2026-06-05 21:24
988: Paskatijos to diskusiju PA. Iepatikas vairaki komenti. Bet ipasi Ljekainitis: "Tas, ko reizēm pāršķirstīt, pārlasīt - Melgalvs, Elsbergs.." - Pirmais skolasbiedrs, otrais kursa biedrs LU. Abi labi! 😃
#6
2026-06-05 21:56
DanaL: Vispār jau es pati arī savulaik esmu sacerējusi peršas ekspromtum. Pat veselas peršoperas radīšanā piedalījos. Tikai nekad nav ienācis prātā tās publicēt. Bet tagad, gada īsākās nakts gaidās varbūt pat varētu...
Notikums risinājās pirms daudziem gadiem, garo Līgosvētku brīvdienu pēdējā dienā, kad aizbraucām pie draudzenes uz vārdadienu:

"Kas tie, velns, par jāņabērniem, līgo, līgo,
Sētiņā(i) sabraukuši, līgo.
Kāpēc tikai vieni paši, līgo, līgo,
Kam ta bērnu nogrūduši, līgo?"

"Mēs to bērnu atdevuši, līgo, līgo
Vecmāmiņai, vectētiņam, līgo,
Lai tie viņam dupsi mazgā, līgo, līgo,
Pamperīšus ar´ nomaina, līgo!"

"Ko ta tagad ēssiet, ko ta dzersiet, līgo, līgo,
Viss mans alus sen ir izlakts, lìgo.
Viss mans alus sen ir izlakts, līgo, līgo,
Palicis tik zaptsūdenis, līgo."

"Nu tad dod šurp zaptsūdeni, līgo, līgo,
Klātu kādu garoziņu, līgo."

Un tā joprojām...

Jā...
#7
2026-06-05 22:10
Pārējos 24 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.

Savs zārks. .. (45)
reiz jau to te jautāju, bet atkārtošos... iepriekšējo tēmu ietekmē: cik daudziem no jums atbilstošu senču tradīcijai ...
Vai izmantojat šo laiku sevis izglītošanai un spēju ... (26)
Hi! Gribēju pajautāt, vai izmantojat šo laiku mācību grāmatu, profesionālo rakstu lasīšanai, sevis izglītošanai, savu ...
Ko jūs esat dzirdējuši par šo hartu? (18)
Vienā portālā uzdūros šadam lasītāja komentāram : Latvija joprojām nav atzinusi 1961. gada Eiropas Sociālajā hartas 4. ...
Mūsu sabiedrība un iekšējais morāles kompass. Vai ētikas ... (39)
Ja nu gadījumā kaut kādu mistisku apstākļu un iemeslu dēļ Krievu armija nolemtu vest karsto karu Baltijā. Nu pēdējo ...
Vai jums viegli izdodas atrast robežu? (33)
Vai jums viegli izdodas atrast robežu, pie kuras aprunāšana un labsirdīga pazobošanās par kādu cilvēku pārtop par ...

Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅