FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
nazis dienasgrāmata
 Pirmdiena 20-05-2019 08:59 37  102

Par tomātiem un mani

Jaunībā vecāki pārmeta, tagad jau bērni sāk atgādināt, un arī dakteri piebalso, ka tā dzīvot nedrīkst:

“Vecais! Tā tu labu galu neņemsi! Jādzīvo lēnāk, veselīgāk, mierīgāk, pareizāk! Paskaties taču uz saviem gadiem! Pietiek trakot! ”

Kā lai viņiem paskaidro, ka mani interesē dzīve nevis ilgdzīvošanas rekordi? Nāve mani noķers tik un tā – vienā gultā vai citā.

Paklausījos vienā seminārā gudru cilvēku atziņas. Latvijā vispareizāk tomātus audzējot Getliņos. Pareizs apgaismojums, temperatūra, gaisa mitrums un sastāvs, sabalansēta mēslošana, pareizi izvēlētas šķirnes un vēl viskautkas. Ražas vislielākās, tomāti pareizas formas, krāsas, visi vienā lielumā un nogatavojas pareizajā laikā.

Viss ir pareizi, bet garša?

Nevar žēloties, garšo jau pēc tomāta.

Tomēr, man šķiet, paši garšīgākie tomāti izaug mazdārziņu plēves būdās. Šķirne kāda nu bija, tāda arī aug. Pavasarī, agri iestādīti, tie nakts salnās bezmaz apsalst, dienās saulē apdeg, reizēm izkalst, tad atkal tiek pārlieti, vēl pārmēsloti izstīdzē, kukaiņi uzmetas, slimības parādās. Tam stādam ar to visu ir jācīnās un jātiek galā pašam. Reizēm ir vairāk jāsintezē cukuri, citreiz skābes, arī vēl citas vielas, kas brūces un plīsumus ārstē, kas kukaiņus atbaida, kas slimības nomāc. Beigās tas viss sakrājas auglī, un tādā veidā rodas šī īstā tomāta garša. Tas nekas, ka raža ir mazāka, nekā solīts, un augļi ne tik skaisti, kā vajadzētu būt, taču tie ir garšīgi.

Gribas padomāt, kāda būtu mūsu dzīves garša, ja mēs dzīvotu pareizi? Katru rītu brokastīs auzu putra, darbs no – līdz katru dienu viens un tas pats, pa vidu pusdienas, vakarā dienišķais seriāls, vakariņas, mierīgs sekss divreiz nedēļa, miegs astoņas stundas, un atkal tas pats no gala, dienu no dienas, viss pārdomāts, sakārtots, izslēgts no dzīves viss neveselīgais. Nekādu piedzīvojumu, nekādu pārdzīvojumu, nekādu nerātnību, nekādu pārgalvību, nekāda riska!

Laikam jau garša tāpat kā Getliņu tomātam – pliekana.

Esmu atzīmēts Lūdzu! Tikai ne dārznieci!
Komentāri
Letija: Varētu piekrist par 50%. Par labu tomātiem. Tālāk - vizualizēju - sirms, trakojošs kungs, kurš nemēdz ieskatīties pasē. Varbūt ieklausīties dažreiz bērnos.......
#1
2019-05-20 10:36
nazis: Vai nebūtu stulbi nokavēt pēdējo autobusu uz mūža pēdējo ballīti?
#3
2019-05-20 11:04
Lapsa18: Es pret ....pliekanumu,bet apkàrt tikai standarta apraksta piekritēji.Jo vairàk spirinos pretī,jo vairàk tieku nesaprasta.
To ,,vētrasputnu,, dzīvē ir pamaz!Tie uzliesmo un àtri sadeg!
#2
2019-05-20 10:54
nazis: Labāk jau sadegt ar liesmu, nekā gadiem ilgi tikai gruzdēt.
#4
2019-05-20 11:05
Letija: Ātri sadeg (c). Vai Jūsu bērniem ir vajadzīga Jūsu sadegšana? Cilvēks nav viens (un labi, ka tā). Brīžiem nesaprotu to - es, man, trakošu, liesmošu, ka tik man labi. Es tagad par smagākiem gadījumiem.
Zināma deva rutīnas ir vajadzīga. Un, kas ir varbūt dīvainākais - tieši ši mazā, jaukā ikdiena ir tā, kas dzīvi padara patīkamu. To kaut kur izlasīju un pilnībā piekrītu.
Bez tās ir uzliesmojumi, atkritieni, bedres un gala rezultātā - depresija.
#5
2019-05-20 12:00
nazis: Bērni? Cik viegli atrast attaisnojumu mūsu nožēlojamai eksistencei - bērniem vajadzīga. Bērniem es esmu vajadzīgs dzīvespriecīgs un aktīvs, un kāda jēga viņiem būs no tāda sirma, nīgra veča, kas prot tikai citus pamācīt, bet pašam vairs nav spēka parādīt piemēru, un spēka paliks arvien mazāk.
Un rutīna? Rutīnas dzīvē tāpat pietiek, tā īpaši nav jāmeklē. Rutīna jau pati par sevi ir depresija - abas izskatās vienādi.
#6
2019-05-20 12:59
Eneile: Bet varbūt stāsts ir vienkārši par spēju izjust, izgaršot dzīvi. Vai bez galējībām, ekstrēma nav iespējams izjust dzīves garšu? :) Vai dzīves garša izjūtama tikai joņojot ar motociklu uz debesīm (vai figviņzinkur), vai arī rāmā pavasara vakarā ezera krastā? :)
Būtībā dzīve ir stāsts par spēju dzīvot atvērtām acīm un atvērtu sirdi. Un atrodot savu personīgo līdzsvaru.
#7
2019-05-20 16:55
Pārējos 30 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.