FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
InJanis dienasgrāmata
 Ceturtdiena 14-03-2019 12:17 2  29

Uz Lesteni 16 martā ved mans ceļš.

Lestene ir ciems Tukuma novada Lestenes pagastā, pagasta centrs. Izvietojies autoceļu krustojumā pie Bražu grāvja ietekas Lestenes upē 24 km no novada centra Tukuma un 72 km no Rīgas.

Apdzīvotā vieta izveidojusies pie bijušās Lestenes muižas (Lesten) centra. Izaugusi pēckara gados kā padomju saimniecības«Lestene» un ciema padomes centrs. Lestenē atrodas apvienotās Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes pakalpojumu centrs, bērnudārzs, tautas nams, bibliotēka, feldšeru un vecmāšu punkts.[2][3] Lestenes muižas apbūve un Lestenes luterāņu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļi.[4] Pēc 2000. gada pie baznīcas ierīkoti Brāļu kapi, kuros apbedīti 2. pasaules karā kritušie Latviešu leģiona karavīri.

Ierosmei-zinātkārajiem-https://gulags.wordpress.com/2009/03/16/kas-latviesiem-ir-lestene/

http://www.la.lv/murniece-ikviens-kritusais-latviesu-karavirs-ir-dala-no-latvijas

http://okupacijasmuzejs.lv/lv/latvijas-okupacijas-vesture/neatkariga-latvija/lestenes-bralu-kapu-ans
amblis-spriedze-starp-laiku-un-muzibu

Japiezimē, ka braucot pa labāko izvēlēto ceļu uz Lesteni, no Liepajas lielceļa, ir jāgatavojas uz vismaz 7-9 km grants ceļa, Latviskā `kratekļa"..... Lestenē nav neviena darbojoša veikala.

Blakus bozņīcai ir labiekārtota atpūtas vieta, kur var nesteidzīgi padzert līdz paņemto tēju, un cept uz uguns desiņas.Turpat labiekārtotas tualetes.

Prātā nāk stāsts par Lestenes baznīcu, un 1944 gada kaujam ap to.

Ka visur, stratēģiski baznīcas tornī kara laikos ir bijis iekārtots novērošanas punkts, kur atradušies 4 leģionāri, jauni latviešu zēni. No visiem četriem, divi atprasijušies uzpeipot, ij nogājuši lejā, tajā laikā baznīca stornī trāpijis precīzi raidīts Padomju artilērijas šāviņs, un tornis sabrucis, kopā ar palikušajiem diviem leģionāriem-novērotājiem.

Atjaunoto, vismaz rekosnstruēto Lestenes baznīcas torni, ar redzamām mūrējuma pēdām varat apskatīt savām acīm tur esot.

Stāstam, un stāstītājam man nav nekāda pamata neticēt, kā netālu aculieciniekam - karojošam leģionāram.

P.S. Ja ir patiesa interese par Lesteni, tur satiekoties, ir doma reāla, vakarā tikt līdz Īles nacionālo partizānu atjaunotajam bunkuram, tur "spartiskos", ta laika autentiskos apstākļos pārlaist nakti, lai nākamajā rītā- 17 martā, 12tos piedalītos Īles partizānu piemiņas pasākumā, un dotos atpakaļ uz Rīgu.

P.S. Pavirši, "uz atru roku ` pētot apvidus, ij satiksmes kartes, uz Īles apkārtni, partizānu bunkuru no Lestenes, tiešs gājiens nav iespējams, ( pie attiecigas-izturīgas kompānijas ir reāls) jo pa vidu ir Liepājas lielceļš, līdz kuram atceļā aizvedīs bezmaksas autobus Riga-Lestenes piemiņas pasākums-Rīga ( atgriežoties no Lestenes uz Rīgu, apm pl 18-19mit )

interesentiem rakstīt uz manu neformālo e-mail mezadjadja@gmail.com kuru es izmantoju šim plānotajam pārgājienam līdzīgos gadijumos. ( ar skumjam jasaka, ka gmail adrese "" mezavecis" diemžēl jau bija aizņemta, ta ka ....neskumsti mezadjadja ;-)))))))))))))))

ierosmei

Baltijas valstīs lielāko bunkuru 1948. gadā Īles mežos izbūvēja apvienotās latviešu – lietuviešu grupas partizāni, lai turpinātu cīnīties pret padomju varu.

27 cilvēku lielo grupu vadīja gados jaunais komandieris Kārlis Krauja. 1949. gada 17. martā 24 partizāni, kas tobrīd atradās bunkurā, izcīnīja savu pēdējo kauju pret 760 vīru lielo Valsts drošības ministrijas jeb čekas karaspēku.

Uz Īles nacionālo partizānu bunkuru vislabāk braukt pa šoseju Rīga - Liepāja (A9). Apdzīvotā vietā Biksti jānogriežas pa kreisi uz Tukuma – Auces ceļu P104 un jābrauc taisni apmēram 11 km līdz brūnajai norādes zīmei Īles nacionālo partizānu bunkurs un jāiegriežas pa kreisi meža celiņā. Pa šo celiņu līdz bunkuram jābrauc vēl 2 km

https://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/iles-nacionalo-partizanu-bunkurs-un-pieminas-vieta

https://www.delfi.lv/turismagids/latvija/iles-partizanu-bunkurs-kur-tiesi-pirms-68-gadiem-notika-nev
ienlidziga-un-asinaina-kauja.d?id=48631617

Piemini savus senčus, piemini savus varoņus.

Neviens nav aizmirsts, nekas nav aizmirsts.

Meditacija-Sieviete un tās neizprotami... Aij, ai, Aija.....................
Komentāri
zhanno59: Ļoti sakarīgi un precīzi!
#1
2019-03-14 20:48
SpoguliitisTM: Labs ieraksts! Malacis!
#2
2019-03-14 22:56
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.