FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
melodija dienasgrāmata
 Pirmdiena 11-03-2019 09:40 8  108

Sakoļīt beibi / dabūt veci

Tas, ko saucam par attiecībām bieži vien ir tikai savstarpēja ekspluatācija. Kas nav nemaz tik nepamatoti, ņemot vērā pieaugošo dzīves dārdzību un to, ka sabiedrība nu jau ir pilnībā akceptējusi patērētāju sabiedrības pamatideju - visas Maslova piramīdas vajadzības, tai skaitā vajadzību pēc mīlestības, piederības un pašrealizācijas, var apmierināt ar naudu vai lietām, ko nopērk par naudu.

Patērējošas attiecības ir egoisms divatā - katrs tiecas apmierināt sevi un par otru interesējas tikai tādā ziņā, cik pašam tas izdevīgi. Mēs zinām, ko gribam - minimumu piepūles un maksimumu baudas. Jā, protams, neviens neiebilst, ka "attiecības - tas ir darbs". Menedžmenta darbs. Prast visu iekārtot tā, lai attiecības strādā uz tevi. Roku veiklība un nekādas maģijas.

Līdz ar to arī attieksme pret otru ir kā lielveikalā - notirgot sevi pēc iespējas izdevīgāk. Un, lai būtu "kā pie cilvēkiem". Pārticība, prestižs un labas dzīves garantija. Bet ar garantijām ir grūti, tirgus ir tik mainīga vide...

Tāpēc tajā visā ir tik daudz nedrošības. Cik ilgi es saglabāšu savu preces vērtību? Kā atvairīt konkurenci? Vai es protu gūt maksimālu labumu no ieguldītajām pūlēm? Mēs taču "investējam" sevi attiecībās. Un meklējam "investorus" sev.

Bet tās ir vispārzināmas lietas. Pārsteidzošākais tajā visā ir tas, cik maz cilvēki runā par mīlestību kā spēju. Ka attiecību pamatā ir mana spēja mīlēt BEZ nosacījumiem. Tas nozīmē brīvprātīgu, apzinātu kalpošanu tam, kuru mīli:

- nesavtīgu mīlestību, kas tiek dāvāta kā dāvana - brīvi un labprātīgi, nekādi nemotivēti un bagātīgi, jo dvēsele vienkārši vēlas to dot,
- apjausmu, ka uzņemoties pilnīgu personisku atbildību par savu rīcību attiecībās, tas nedod tiesības šīs attiecības vadīt vai kontrolēt,
- dziļu cieņu pret otra patību, kas balstīta iespējami dziļā izpratnē par viņa patības īpatnībām,
- centienus attiecību ietvaros veicināt otra dvēselisko izaugsmi, iekšējā potenciāla realizāciju, maksimālas brīvības sasniegšanu,
- praktizēt mīlestību neatkarīgi no tā, ko otrs dara, tādā veidā piešķirot viņam vērtību jau ar pašu savas mīlestības aktu, nevis mīlot viņu par kādu vērtīgu īpašību (skaistumu, bagātību, varu).

Runa ir nevis par to, kā dabūt labu partneri, bet gan par dvēseles spēju mīlēt un dzīvot paša radītā mīlestības laukā. Vai tur kāds vēlēsies ienākt - tas jau ir cits jautājums. Teiksiet - riskanti? Un kā vēl. Mīlestība ir pretstats dvēseles komfortam un tieksmei dabūt vienkāršu, sadzīvisku laimīti. Tas ir ceļš uz svētlaimi, kas nekad nav viegls.

Vents Silis

Iemīlēšanās - Mīlestība
Komentāri
kokote: Un? Ko ar šito "kopī peistu" vēlējies pateikt? Vai tiešām priekš sevis ko jaunu, vērtīgu un nezināmu atklāji, ka tā steidzies ar citiem dalīties?
#1
2019-03-11 11:42
Jurijs55: Ko nozīmē "sakoļīt" ?
#2
2019-03-11 12:14
welcome: Mīlestība noteikti nav pretstats dvēseles komfortam un sadzīviska laimīte ikvienam ir ļoti svarīga..Nevajadzētu mētāties ar skaļiem vārdiem par svētlaimi un nez ko vēl, bet dzīvot priekā un sapratnē ar cilvēku ko cieni un abpusēji viens otram palīdzat..Tik vien..
#3
2019-03-11 14:38
Jurijs55: Ko nozīmē "sakoļīt beibi" ?
#4
2019-03-11 15:01
Marija_Anna: Jurij, sadurstīt :)!
#5
2019-03-11 18:01
Jurijs55: Nr.5
no krievu "kolotj" ?
ziņā- "kņiebt" ?
cik neveikls salīdzinājums, laikam no narkomāniem paņēmts
#6
2019-03-11 18:25
Lapsa18: Nav sirdsiltuma rakstam,kaut arī pàrkopēts,no visa kaut kas sagràbstīts
#7
2019-03-11 22:29
Pārējos 1 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.