FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
riebekle dienasgrāmata
 Pirmdiena 04-02-2019 09:36 27  107

Kā tev iet?

Ja es redzu vai zinu, ka kādam no man tuvajiem cilvēkiem, draugiem, kolēģiem, kaimiņiem, paziņām ir slikti, reizēm vienīgais kā viņu atbalstīt ir pajautāt – “Kā tev iet?”. Un tas nebūt nav standartajutājums vai ķeksītis kaut kādā obligāto pienākumu listē. Iespējams, ka kādam tā ir, bet nespriediet pēc sevis. Pajautājiet sev – vai jūs ietu tam cilvēkam garām, galvu aizgriezuši uz otru pusi? Vai izliktos, ka nekas nav noticis? “Kā tev iet?” – tā ir pastiepta roka grūtā brīdī. “Kā tev iet?” – tas ir kā neuzbāzīgi pateikt “Es redzu, ka tu jūties slikti, bet nevēlos līst tavā dvēselē, tāpēc zini, ka esi man svarīgs un man rūp.” Un nevajag šo jautājumu “Kā tev iet?” uztvert kā standartajutājumu, tāpat kā nevajag pašiem to par tādu padarīt. Ja uzdosiet to tikai tiem cilvēkiem, kuri jums tiešām rūp, tad vairs nebūs par šo jautājumu tik negatīvs viedoklis.

P.S. Man patīk manas foršās kolēģites atbilde uz jautājumu “Kā tev iet?”. Lai cik slikti viņa justos, vienmēr atradīs spēku sevī pasmaidīt un atbildēt “Paldies! Man iet sūdīgi, bet glauni! ” Tā, lūk.

Katram ir! Labs rīts! :)
citi ieraksti riebekle d-grāmatā (~55)
Komentāri
langstinsh: Lai mums-GLAUNI!
#1
2019-02-04 09:39
sauljuks: Tu pati tikko pateici - Ja uzdosiet to tiem, kas Jums tiešām rūp! Nevis pilnīgi visiem, garām ejot!

Cilvēki šo jautājumu uzdod, nevis lai painteresētos par otru, bet lai saņemot standarta pozitīvo atbildi, paši justos labāk... tapēc man dziļi nepatīk šis jautājums!
#2
2019-02-04 09:45
riebekle: Bet kā tu zini, ka tu tam cilvēkam nerūpi? Tikai grūtā brīdī reizēm ieraugi, cik tomēr daudziem rūp, kā tev klājas. Ikdienā mēs staigājam viens otram garām un pat īsti neievērojam, vai pateicām otram labdienu šodien vai tas bija vakar, bet kad pienāk grūts brīdis, tas garām skrienošais tomēr piestāj un parāda, ka tu esi viņam svarīgs.
#3
2019-02-04 09:49
sauljuks: nepiekrītu. Šis jautājums nepierāda neko. Pamēģini nākamajam, kurš Tev to pajautās, atbildēt nevis ko skaisti asprātīgu, kā mēs esam iemācīti, bet no sirds pastāstīt, kā Tev klājas... pēc pirmajiem vārdiem - neizpratne būs ikvienā sejā!
Neviens negaida patiesību uz šo jautājumu! Tad jau labāk palikt pie draudzīgā - Lai laba diena! Vai vienkārši - Sveika! Tur vismaz viss ir skaidrs un viss ir godīgi! :)
#4
2019-02-04 09:52
riebekle: Ja es ar kādu negribu runāt, es tā arī pasaku "Paldies, turos" un sarunās neielaižos. Tomēr esmu pāris reizes ar savu "Kā tev iet?" "parāvusi" cilvēku uz sarunu un tad sapratusi, ka ar to varu kādam palīdzēt - vienkārši būt un uzklausīt.
Bet, kā jau minēju - viss no paša un apkārtējās vides atkarīgs.
#5
2019-02-04 10:07
Lapsa18: ....mēs visi esam dažàdi,man personīgi patīk,ka bēdàs man liek svētu mieru,jo tad es varu savàkties.Es tàpat zinu ,ka kolektīvà visi atbalsta
#6
2019-02-04 10:08
riebekle: Jā, mēs esam dažādi. Arī es ne visiem jautāšu, kā iet. Man arī patīk, ka mani liek mierā, tomēr ir bijis laiks pirms pāris gadiem, kad vēl tagad jūtos pateicīga, ka mani nelika mierā un ar savu kaitinošo (kā man toreiz šķita) uzmanību burtiski vilka mani ārā no depresijas. Tāpēc es arī pati, ja man cilvēks ir svarīgs, pasniedzu roku pretī, ja nu gadījumā tomēr vajadzīgs atbalsts, un arī esmu iecietīga pret to "kā tev iet?". :)
#7
2019-02-04 10:18
Pārējos 20 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.