FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
InJanis dienasgrāmata
 Piektdiena 11-01-2019 19:38 7  33

Strēlnieku ZSka ujam Lozmetejkalna , 102 gadu atcere. Braucam sniegos sauloties ;-)))

Strēlnieku Ziemas Svētku kaujām tīreļpurvā, ložmetējkalnā, 102 gadu atceres pasaākums.

Labvakar tālTautieši ;-))))) tīreļpurvā gan ir dzīve jauka................tur aiz katras priedes........... ! , neuzminejat perversie tāltautieši..........................domats...................., strēlnieku cīņu ierakums ;-))))

Galvenais tautieši , iraid tikti līdz Mītavai ( Jelgava po našemu ), talāk jau ripos autobus ( na halavu protams ). Skatama bus lieliska Askolsda Saulīša, uz Letzemes 100 gadi uzņemta lieliskā lielfilma par senajiem latviesu streļķiem "8 zvaigznes ", ko vairāk ka iesaku noskatīties.Otro reizi reizi šo lielisko filmu skatijos atceļa no Ložmetejkalna, Piņķu kulturas šķunī gadu atpakaļ.

Bet. latviešu mēlē nav tāda varda, apzīmējuma ka krieviski "kresjonije morozi", kas ir šaja laikā, staroveru ( vecticībnieki ), un pareizticīgo Ziema svetku laikā pēc vecā kalendāra. Tad arā iraid patiesi lielāakais ziemas .aukstums. uz 100 gades atceres pasākumu , 2 gadu pagaātnē, bija arā lielisks, ziemīgs laiks, braucot ara no Rīgas nieka mīnus 25, bet vēlā vakarā Jelgavā vareja gandrīz, manis pašadītajos stringos izmesties, pilsētas centrā :-))))) bija nieka -20 .

Sikāk par augstāk minēto pasākumu varat lasīties

2. janvārī notiks Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltīti atceres pasākumi. Iedzīvotāji aaizlūgumu Kalnciema-Klīves baznīcā, «Mangaļos» vērot strēlnieku sadzīvi pirms 102 gadiem, doties lāpu gājienā no Ziemassvētku kauju muzeja līdz Ložmetējkalnam, kur atceres pasākums noslēgsies ar svinīgu piemiņas brīdi. Uz pasākumiem tiks organizēts bezmaksas transports.

Kultūras pārvalde informē, ka Ziemassvētku kauju atceres pasākumus ievadīs Ziemassvētku kaujām veltīts volejbola turnīrs Valgundes sporta hallē, kas sāksies pulksten 11. Pulksten 12 notiks piemiņas aizlūgums Kalnciema-Klīves baznīcā. Tajā piedalīsies Jelgavas Svētās Annas un Kalnciema-Klīves baznīcas mācītājs Kaspars Kovaļovs un Kalnciema-Klīves baznīcas draudzes ērģelnieks Dāvis Beitlers. Bet pēc piemiņas dievkalpojuma visi tiks aicināti uz Kalnciema vidusskolu, kur varēs sasildīties un iedzert siltu tēju ar līdzpaņemtajām maizītēm.

Pulksten 13.15 Kalnciema vidusskolā bez maksas varēs noskatīties Askolda Saulīša filmu «Astoņas zvaigznes», kas vēsta par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām. Ap pulksten 14.35 iecerēts pasākuma dalībnieku pārbrauciens no Kalnciema vidusskolas uz Ziemassvētku kauju muzeju «Mangaļos», kur jau no pulksten 13 ikviens varēs iepazīt muzeja ekspozīcijas un redzēt, kā latviešu strēlnieki dzīvoja pirms 102 gadiem. «Ziemassvētku kauju muzeja vadība šoreiz nepiedāvā kauju rekonstrukciju, bet būs iespēja vērot un izjust strēlnieku sadzīves apstākļus, » stāsta Kultūras pārvaldes kultūras darba speciāliste Nelda Ķikute.

Pulksten 15.15 Ziemassvētku kauju muzejā svinīgo solījumu dos jaunie zemessargi un jaunsargi, bet pulksten 16 visi aicināti doties lāpu gājienā no «Mangaļiem» uz Ložmetējkalnu. Aptuveni sešus kilometrus garajā gājienā var piedalīties ikviens. Lūgums līdzi ņemt savu lāpu.

Lāpu gājiens pulksten 17.30 noslēgsies Ložmetējkalnā ar svinīgu atceres brīdi pie piemiņas akmens. Tāpat tur tiks iedegti atmiņu ugunskuri un skanēs strēlnieku dziesmas. Pasākumā piedalīsies Jelgavas novada pašvaldības vadība, Jelgavas pilsētas pašvaldības pārtāvji, zemessargi un augstākā militārā vadība.

Svinīgajā piemiņas brīdī uzstāsies vīru kopa «Vilki».

N.Ķikute norāda, ka uz atceres pasākumiem 12. janvārī tiks organizēts bezmaksas autobuss, kas interesentus gaidīs pie Jelgavas kultūras nama un izbrauks pulksten 11.15 maršrutā Jelgava–Kalnciema-Klīves baznīca–Kalnciema vidusskola–«Mangaļi»–Ložmetējkalns, bet ap pulksten 20.30 dosies atpakaļ uz Jelgavu. «Iespējams, ir cilvēki, kuri vēlas doties lāpu gājienā, bet uztraucas, kā pēc tam nokļūs pēc savas automašīnas «Mangaļos». Par to nav jāraizējas – viņiem piedāvāsim iespēju no Ložmetējkalna līdz «Mangaļiem» nokļūt ar autobusu, » tā viņa.

P.S. No grāmatu plašā klāsta es biblioteka lasītpriekam izvelejos Valdis Berziņš "Latviešu strēlnieki, drāma un traģēdija Voldemārs Šteins "Dižais kurzemnieks, Jukums Vācietis"

Ir man tāda nelāga īpašība, uz konkrētu pasākumu, ko vairāk palasīties, savam priekam, un zināsanam. Piem. attieciga sgramatas, filmas, diskusijas uz leģionāru dienu, seņču Ziemas svētkiem, ij t.t.

Tiekamies Ložmetējkalna sniegos tautieši ( mani varēs pazīt kaā parasti, dancojot ap priedi, savos pašadītajos vilnas stringos ;-))))

Lūgšana. Manuprāt lielisks...
Komentāri
Tessa: akjee, labi, ka man nesanaca braukt. Citadi taisiijos.
saktu valodu raustiit.
#1
2019-01-11 19:54
Laimnese: Līdzi jāņem arī lāpstu.
#2
2019-01-11 20:32
jozolsen: bērnībā tur slēpoju..Un visas priedes vēl arvien pilnas ar šķembām..
#3
2019-01-11 21:17
SpoguliitisTM: Man Latvieshu streelnieka staasts. 1958 gada.
#4
2019-01-11 21:59
ULTRA: Nesaprotu, kāpēc te dažreiz kropļo valodu. Un no sveštautiešiem pieprasa, lai runā pareizi. Paši rakstot bez komatiem, garumzīmēm, citiem paģēr rakstīt pareizi. Kāpēc neredz baļķi savā acī.
#5
2019-01-12 00:31
laukroze: Jo
#6
2019-01-13 09:49
laukroze: Skaidrs, labs un vajadzīgs pasākums, Panorāma ieskatijos, prieks, ka rur bij daudz jauniešu, tā kā patrioti mums ir, bez vēstures izzināšanas tautai nav nākotnes, skaists bij lāpu gājiens ar!
#7
2019-01-13 09:55
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.

Tramps vs Obama. (22)
Ko domājat par antiTrampa kampaņām un nostaļģiju pēc Oba,mas, kas jūtama, piemēram, vācu medijos. Vai tad tieši Obamas...
Atkārtoti par Sandi (11)
Vai pareizo liberāli-politisku spēku mūsu Lāčplēsis ir izvēlējies? Jūsu viedokļi..?Šaubos.. Šaubu priekšmets tieši...
datu bāzes un sensitīvi dati (8)
dažādi personīgā budžeta plānotāji ibankās, dažādas "servisa"datu bāzes par personu saistībām utml., bezskaidras naudas...
Kapēc ? (23)
Vasts policija paši nevēlās uzlikt uz valsts ceļiem fotoradarus, kas pēc būtības būtu jādara viņiem.. nevis uzbliezt...
Trešā Pasaules Kara komandcentrā ... (27)
Jūsu viedoklis par šo filmu ? 1. Šāda scenārija reālā iespēja ? 2. Šādas filmas radīšanas un nemonstrācijas...

Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.