FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
fargo dienasgrāmata
 Piektdiena 01-06-2018 15:58 2  32

par likteni

izvēlējos atbildēt tā. kādas īsas sarunas kontekstā.

jo vēlos paskaidrot un varbūt uzreiz arī vēl kādam, ja tāds jautājums rodas.

jā, par likteni. vai es ticu liktenim.

man tā liekas svarīga tēma. tas ir par cilvēka vietu laikā un telpā. kas tu esi, kur ej? kāpēc? vai jebkam vispār ir jēga? un pēdējais jautājums ir atstatus to iepriekšējiem. jo iepriekšējie, ja ir kaut cik apzināti(varbūt pat saprasti), pēc būtības atbil uz pēdejo, laikam pat galveno. vismaz, tas ir tik bieži uzdots.

bet kad es rakstu, ka ticu liktenim, te ir nepieciešams paskaidrojums. kuru es mēģināšu sniegt. es izmantošu atkal līdzības, jo tas ir veids, kādā funcionē mana izzināšana.

es redzu sevi, mūs kā cilvēkus lielā pilsēta. milzīgā. un ir ielas un augstas celtnes un nomales kaut kur tālāk. un burzma. un visapkārt neskaitāmi svešinieki. un kur iet, kā zināt savu ceļu? un pilsētā cilvēki zina savu ceļu divos veidos - pēc pieredzes, jo ir to jau gājuši un otrs ir, ja kāds ir devis norādes par to, kas un kur atrodas. nekā savādāk. jo klimšana apkārt nav "savs ceļš". tas ir kaut kas līdzīgs vairāk gribasspēka zudumam.

labi, bet ja gribasspēks ir? ārpus pieredzes un citu sniegtiem vadmotīviem, kas ir?

ir laimes un nelaimes, prieki, vienaldzība, skumjas. un viss tas piepilda katra nepārtraukto ceļu pa šīs lielās pilsētas ielām.

liktens.

cilvēks neredz daudz tālāk kā tie, kas viņam ir tuvāk. ja var pakāpties, pēkšņi atklājas vairāk un tālāk redzamie un to virziens. ja augstāk, tad vairāk. bet ja līdz virsotnei? jo skatpunktam ir tālāka perspektīva, jo skaidrāk ir iespējams novērot likumsakarības.

un ielas veido lēmumu sekas. vienas izvēlas daudzi, citas izvēlas mazāk. tie ir virzieni, kuriem cilvēks izvēlas sekot. pa labi un kreisi. uz priekšu un varbūt sākt visu ceļu no gala. iela pēc ielas veido krustojumus un cilvēka priekšā izveidojas varbūtību rinda.

un vieni lēmumi kaut kad iepriekš, noved uz ceļa, kas ir tālu priekšā un nekādi nav redzams. bet ir likumsakarības. vieni lēmumi vairāk noved tā ceļa gājējus vienos kvartālos, bet citi citos.

bet tas vēl nav liktenis, es domāju.

tās ir likumsakarības.

tas ir vairāk tā, ka labu, noderīgu, ne-kaitīgu sev un tuvākiem(jo cilvēka spēja pārredzēt savu lēmumu un darbības sekas ir ierobežota, lai arī cenšanās to tomēr darīt, man liekas, ir vienkārši obligāta) lēmumu maršruts, kas ved pa labāko iespējamo ceļu. nelaimes un grūtības ir neizbēgamas, tāpat kā prieks un kāda veida labklājība cilvēku arī skar. bet viss maršruts ir tāds, kas atbilst cilvēka raksturam, prasmēm un arī dzīves piepildījuma sajūtai visvairāk.

bet nav tā, ka gājējs to izvēlētos noteikti. pat ne ar lielu varbūtību. drīzak otrādi. man liekas, cilvēki iet ļoti bieži par spīti tam, kas tiem būtu labāk, par spīti savam "liktenim". un tā, likstu un ciešanu kļūst nevajadzīgi vairāk. un ne tikai sev. un svētīgāk ir tam, kas izdara labas izvēles. un labāk ir tiem, kas ir tuvumā.

kā taksistam maršruts no vienas vietas līdz citai parādas, bet ir zināms no ārēja avota, cilvēkam kaut kādā ziņā arī tas ir iespējams. zināt, es domāju. kas ir labāk. un kas nav.

es ticu liktenim, kā optimālu marštrutu kopumam cilvēka mūžam, kurā cilvēks var realizēt sevi ja ne vislabāk, tas pietiekami labi, lai nāvi nevajadzētu sagaidīt ar nožēlu par nodzīvoto kā izšķiestu sev doto laiku.

tās ir labas dienas jp
Komentāri
adalaide: Pēdējais teikums labs ;) Viss pārējais..."ūdens",atvaino.
#1
2018-06-01 22:23
fargo: ok.
#2
2018-06-01 22:45
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.