FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
DanaL dienasgrāmata
 Trešdiena 29-11-2017 01:22 24  84

Svētā Marka laukuma baloži un Šekspīrs

Šodien puiši uzklupa kādas DG autorei par ierakstu, kurā viņa stāsta kā restorānā, viesi gaidot, vērojusi kādu pāri... Ķipa nav ko blenzt un noklausīties!

Ak, tu mūžs! Moralizētāji atradušies! :D

Man arī patīk vērot, gan dabā - augus, dzīvniekus, dažādas parādības, gan iz cilvēku dzīves. Esmu uzkrājusi milzumu sižetu par zīlīšu, vārnu, suņu un kaķu dabu un paradumiem. Kāpēc gan lai es nevērotu cilvēkus sev apkārt?

Savulaik biju stingri apņēmusies Venēcijā Svētā Marka laukumā vērot baložus. Tradīcija tāda. Ja nemaldos, no Brodska laikiem.

Štrunts vien no baložiem tur bija, labi ja kādi 10 kārni saules pamatīgi nogurdinātie eksemplāri. Nekā interesanta. Nesalīdzināmi aizraujošāk bija vērot netālu no manis apmetušos japāņu tūristu grupu. Tā nu es, gaidīdama, kamēr mans dēls izbraukā un apskata Venēciju no Svētā Marka torņa augstumiem, cītīgi vēroju japāņu dabu un paradumus. Bija vērts! Daudz jauna uzzināju par šo tautu, un ne brīdi nenožēloju savu netikumu - vērotkāri :D

Kā jums šķiet, kur rakstnieki rod sižetus saviem darbiem? Nu, protams, ka iz dzīves! Vērojot, skatoties, klausoties... Ko vērti ir kaut vai Dž. Darela "Mana ģimene un citi zvēri" un "Zaļā paradīze"!

Un vai Šekspīrs savus sižetus no pirksta izzīda?

Reizēm šķebina... 99
citi ieraksti DanaL d-grāmatā (~26)
Komentāri
ocelots_parastais: Nē, ko tu! Šēkspīrs noteikti vēroja, kā dāņu princis Hamlets tēlo vājprātīgo un noklausījās, kādas pamācības Polonijs dod ceļā Laertam. Kā arī ielīda gultā pie Džuljetas, lai redzētu un saskaitītu, cik tas Romeo tur un kā viņš tur, un dzirdētu, ko viņi pēc tam runāja.
#1
2017-11-29 08:17
DanaL: Jā, vai ne? Hamlets taču bija vienīgais īpatnis visādā Ņujorkas karaļvalstī! Un intrigas vērpt šeit pat, DG un PA, mēs protam ne sliktāk kā viņi tur savulaik. Un man prieks, ja tu domā, ka Džuljetas un Romeo gultiņā viss notika kaut kā radikāli citādi nekā pie citiem ļaužiem :)
#4
2017-11-29 10:59
DanaL: P. S. Labprāt gribētu dzirdēt no tevis par Hamletu vai Poloniju, vai varbūt par Romeo kā vēsturiskām personām :))
Šādas attiecības, ja tu mācētu vērot, ieraudzītu tepat, starp jāņiem, annām un pēteriem.
#7
2017-11-29 11:27
Lele: Veero, bet netiesaa!
Veero, bet nenosodi!
Taada ir galvenaa atshiriiba starp to autoriiti un parasto veeroshanu vulgaris :-)
#2
2017-11-29 09:04
DanaL: Bet pasmaidīt taču drīkst?
Zini, reiz, kad vēl smēķēju, agrā pavasarī pamanīju tikko no ziemas miega pamodušies kaķēni. Viņa savukārt bija pamanījuši tikko uzziedējušu krokusu. Un sākās tā priek pilnā jezga starp tiem abiem. Kad kamene to savu lietu bija nodarījusi, devās prom. Bet pēkšņi ņem un atgriežas. Laikam bija baigi labi un cerēja, ka būs atkal. Bet nekā! Un lido atkal prom. Un pēc brītiņa atkal atgriežas...
Un tā reizes piecas, kamēr samierinājās...
Kaut kā dikti labi palika...
#5
2017-11-29 11:07
straume22: Labs ieraksts:)(piekrīt DanaL) Bet tāpat apšmurgās, apkožļās katru kauliņu, izspļaus un iemīcīs dubļos(tassi ne par šo cien.autores ierakstu, skaidroiJ. Tā ir sabiedrības norma būt vienā sastāvā ar tiem, kuriem esmu pieņemama, kuriem nepatīku, kuriem ļoti nepatīku un tie paši nezin par ko, kuri mani neieredz, nīst, nolād, neliekas mierā - kaut gan man arī ne visi knišļi un liellopi patīk.:)
Labi, ka ir daudz jauku ierakstu DG-ās.:)
#3
2017-11-29 10:16
DanaL: Paldies!
Man te daži konkrēti nedraugi periodiski uzrodas. Nosauc gan par troļļi, gan pundurmātīti, gan par jocīgu cilvēciņu. Neņemu ļaunā. Tāds kniebties otram nav nekas cits kā nožēlojams mēģinājums pacelt savu paša asti. Lai jau tiek.
Man patīk tie oponenti, kuri prot sakarīgi noargumentēt, kāpēc nepiekrīt manam viedoklim. Mēs esam dažādi, katram savs redzējums/vērojums. Tā tam jābūt!
#6
2017-11-29 11:15
Pārējos 17 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.