FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Muktiana dienasgrāmata
 Svētdiena 25-12-2016 13:14 24  75

par dāvināšanu un ziedošanu

Man radās iedvesma par vēl kādu tēmu uzrakstīt – par….ziedošanu un dāvanām.

Jūs jau zinat (vai arī nezinat), ka es patiešām ticu Dieva un viņa likumu eksistencei.

Ticu tam, ka cilvēki šajā dzīvē ir bagāti ne tikai pateicoties tam, ka viņi pūlas un strādā, bet arī tam, ka viņiem ir veiksme. Tātad – būt turīgam – ir jau nopelnīts no iepriekšējām dzīvēm par labiem darbiem. Protams, ja cilvēks pilnīgi grims kūtrumā, tad viņš saņems mazāk nekā šajā dzīvē ir atvēlēts. Bet principā bagātību dod Dievs saskaņā ar karmu.

Un te parādās ziedošanas-dāvināšanas tēma. Neticīgs cilvēks domā, ka naudu viņš nopelna pats un ja viņš atdos citam, tad paliks mazāk pašam. Taču patiesībā viņam būtu jāzin, ja viņš atdos citam, tad Dievs – caur izdevīgu darbu, algas pielikumu, labu precinieku , caur veiksmi bērnos – dos atpakaļ. Ar nelielu laika nobīdi. Un ne tikai neticīgs cilvēks to nezin, bet pats trakākais, ka arī ticīgam cilvēkam grūti tam līdz galam noticēt. Tas ir iemesls, kāpēc negribas dāvināt un ziedot tik daudz, cik varētu. No neticīga cilvēka pozīcijām tas ir saprotams, bet no ticīga – rupja kļūda. Reiz es prasīju vienam garīgajam skolotājam, vai tiešām un cik ir jāziedo, ja naudas ir maz (neatceros, kā formulēju), viņš man atbildēja, ja ģimene nevar pabarot savus bērnus, tad drīzāk ziedot ir teju grēks, jo primāri jāpabaro savi bērni. Ziedot var tad, ja ir ko ziedot. (Bet cilvēkiem jau vienmēr liekas, ka nekas liels nav ko ziedot.) Neesmu pārliecināta, vai viņa atbilde bija pareiza. Nebija arī pilnīgi nepareiza. Ja mājās ir tikai 1 l piens un bērns grib ēst, būtu tak nepareizi to atdot kādam pensionāram un bērnu atstāt bez ēdiena. No otras puses, ja mājās ir 3 saujas rīsu, tad Dievs novērtētu tādu paļaušanos, ja 1 sauju atdotu kamiņam, kuram nav (piemēram, kara vai bada apstākļos).

Visā šajā sakarā atceros stāstu par vienu cilvēku, kurš bija sapratis, ka Dievs ir. (Tas cilvēks vēl tagad ir dzīvs un dzīvo Krievijā.) Viņš pārdevis savu mašīnu (vai nu aizgājis no darba vai darbs jau nebija), nopirka par to pārtiku, sāka gatavot un par velti nabagus barot. Tā kā mašīna bija padārga, tad diezgan ilgi par to naudu viņš arī varēja nabagus barot. Līdz beidzot kāds valdības vīrs ieinteresējās, ar ko tas vīrs nodarbojas, kur naudu ņem utt. Tas viss beidzās ar to, ka viņam tika piešķirts oficiāls valdības līdzfinansējums un viņš varēja legāli strādāt par nabagu barotāju (arī tad, kad mašīnas līdzekļi bija iztērēti). Te parādās likumsakarība – viņš atdeva citiem, bet Dievs caur deputātu viņu nodrošināja un ļāva darīt tālāk tik svētīgu – sevi atdodošu un Dievam kalpojošu darbu, no kura nākotnē viņš varbūt vēl daudzas dzīves par bagātnieku piedzims.

Vispār tas vai cilvēks spēj ziedot naudu vai nespēj, kaut kādā mērā arī apliecina viņa ticību. Bet vēl atceros vienas beibes stāstu, kurai vīrs bija ticīgs, un fanātiski 10% no ienākumiem uz baznīcu nesa, bet mājās tiešām nebijis ko ēst un bērniem pamperus neesot varēts nopirkt. Tad nu bijis tā, ka viņš tos 10% naudu atliek, bet viņa ņēmusi daļu no tās naudas atpakaļ. Kad virs uzzinājis, ka viņa tik nelietīgi un neticīgi rīkojas, draudējis viņai ar degšanu ellē, pats tam svēti ticējis un attiecīgi radījis vienu skandālu pēc otra. Tas tikai atkal apliecina, ka pat ticīgam cilvēkam ir baigi grūti izprast visas nianses. Ir tak pārbaudījums – ļoti ticīgs cilvēks, bet sieva zog Dievam atlikto naudu. Taču, no otras puses, viņš pārkāpa citus Dieva norādījumus – nedusmoties, nezaudēt pašsavaldīšanos, spēja samierināties ar neizdošanos, galu gala vajadzēja lūgt Dievam, lai dod ienākumus, lai sievai un bērnam pietiek. Neapmierināta sieva kaut kādā mērā ir arī viņa grēcības apliecinājums.

Kaut Dievam ticu, arī pati sevi pieķeru pie grēcīgās domas, kad domāju, ja atdošu citam, tad man tam un tam, ko ļoti gribu, nepietiks. Un varbūt tieši tāpēc arī nepietiek, ka ne tikai šajā dzīvē vien esmu tā domājusi. Dievs jau neprasa visu, tikai 10-20%. Bet cilvēks netic, ka Dievs viņam dod visus 100% - gribēs dos vēl 100%, ja gribēs, atņems tos pašus.

P.P.S. Agrāk sabiedrībā valdīja Dieva apziņa - cilvēki zināja, ka Dievs ir (vēl pirms 100 gadiem). Taču kūtru ticīgo dēļ viņi degradējās vairāk. Tā rezultātā viņi pārdzima mūsdienu sabiedrībā, kur par Dievu jau no dzimšanas nezin (tie "viņi" tagad esam "mēs"). Viņi grēkoja ar to, ka zināja, ka Dievs ir, bet vienalga cilvēcisko vājību dēļ nespēja teoriju īstenot praksē. (Ir jau noteikts, ka sabiedrības ticības līmenis samazināsies, degradācija pelielināsies, dzīves ilgums samazināsies un pēc 428 000 gadiem iestāsies "Bhrahmas nakts".Pēc tam visums uz 4, 32 mld. gadu izzudīs, un tad sāksies jauna "Brahmas diena" (būs atkal "sprādziens". Pēc "sprādziena" dzīvo ļoti attīstas un Dievu zinošas dvēseles - ar attīstītu "trešo aci", pēc tam ik pa periodiem (ko iezīmēs rasu maiņa, plūdi utt) dzims arvien neticīgāka sabiedrība, līdz atkal iestāsies "Brahmas nakts").

"Ja jūs ejat medībās, tad mediet... Daudziem mēdz būt aktuāli - precēties...
citi ieraksti Muktiana d-grāmatā (~75)
Komentāri
kwinta: Tiešām kāds to visu izlasīs?
#1
2016-12-25 13:32
Muktiana: Tikai tāds, kam būs lemts. :)
#2
2016-12-25 13:45
Lele: Es nepiekriitu.
Ziedot noziimee "dod zivi".
Es uzskatu, ka "jaadod ir makshkere" un jaamaaca cilveekiem kjert zivi pasham.
(iznjeems buut ljoti slimie, ljoti veci), bet visi paareejie ir diedelnieki, kas izmanto taadus cilveekus kaa Tu, kas domaa, ka ziedojot Tu nopelni kaadu Bonusu Dieva aciis.
#3
2016-12-25 14:17
Muktiana: Es ticu, ka ziedošana ir laba darīšana tieši sev. Ir arī atrunāts, kam un ko var ziedot. Vislabāk esot atbalstīt "draudzes", kas stāsta par Dieva esamību, kur cilvēki var uzzināt par šo patiesību un rast mierinājumu kopumā ciešanu pilnajā dzīvē. Ir labi jebkuram ziedot ēdienu, drēbes. Naudu dot alkoholiķiem ir slikta darīšana. Ir labi ziedot zināšanas - gan par materiālās (par naudas pelnīšanu), gan īpaši garīgās (par to, ka Dievs ir). Uzskatīt, ka citi nav pelnījuši un baidīties, ka tik kādam no tā vieglāk nekļūst, liecina par slimību sevī - par cietu sirdi sevī. Parasti apgaismība atnāk tad, kad pēc karmas likuma cilvēks ir nolikts otrādā situācijā. Viņam ir nepieciešama materiāla un emocionāla palīdzība, bet citi uzskata, lai pats tiek galā vai nepalīdz, aizbildinoties ar makšķeri un zivi. Tad viņš iziet cauri dažādai izjūtu gammai - sāpēm, pazemojumam, pacietībai, piedošanai un kļūst pats labāks. Tāpēc ciešanas ir svētīgas. Bet palīdzēt citiem - ir neizmērojams labums pašam sev.
#4
2016-12-25 14:24
Lele: Es uzskatu, ka ziedoshanai nav nekaada sakara ar sevi.
Es ziedoju, jo es gribu paliidzeet Dziivniekiem...manaa galvaa ir tikai dziivnieki, dziivnieki un dziivnieki...un ne kripatas redz kaada es labinjaa, cerams, ka "Dievs – caur izdevīgu darbu, algas pielikumu, labu precinieku , caur veiksmi bērnos – dos atpakaļ.
#5
2016-12-25 14:38
Muktiana: Garīgie skolotāji iesaka neaizrauties ar dzīvnieku turēšanu lielākā godā nekā cilvēki. Ja dzīvnieks kontaktē ar cilvēkiem, viņiem no tā ir labums, jo viņš nākamajā dzīvē var iegūt cilvēka ķermeni (mājdzīvnieki un liellopi ir gatavi pārdzimt par cilvēkiem), bet cilvēks savu dzīvi veltot mazāk attīstītai būtnei pats par tādu var pārdzimt, kas esot lielākās iespējamās briesmas, jo tad visu iepriekšējo dzīvju laikā uzkrātās garīgās zināšanas dzēšoties. Palīdzēt dzīvniekiem ir labi, bet dzīvnieki nekādā ziņā nedrīkst tikt turēti augstākā godā kā Dievs un citi cilvēki. Kas attiecas par atpakaļsaņemšanu - neviens cilvēks pēc dabas nav tik labs (viņam tas nav iespējams, jo mēs esam maldu enerģijas pārklājuma varā), lai pats rīkotos labi un būtu motivēts tā ik dienu dzīvot un darīt. Tikai pieslēdzot prātu un zināšanas, ko iegūst no Dieva eksistences mācībām, topj saprotams,ka "šī dzīve ir gatavošanās nākamajai dzīvei". Ja reiz šajā dzīvē par miljonāru kļūt nespīd, tad labāk pievērsties garīgajai dzīvei, lai tas izdodas nākamajā dzīvē, nevis veltīt spēkus vēl 3 izglītību apgūšanai vai papildus darbam, lai it kā iegūtu vairāk naudas.
#7
2016-12-25 14:44
Lele: Par interesantu un sapraatiigu diskusijas veicinaashanu ieksh OHO milziigs "patiik"
#6
2016-12-25 14:40
Pārējos 17 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.