FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Muktiana dienasgrāmata
 Sestdiena 13-06-2015 21:52 17  93

atziņa

Esmu sapratusi, kāda ir atšķirība starp garīgu cilvēku jeb cilvēku ar tīru sirdi un negarīgu cilvēku. Kad runā ar garīgu cilvēku, viņš tver sarunu un tēmu visos līmeņos – nav nekas jāpaskaidro, jānoklusē. Noklusētais tiek uztverts, pateiktais tiek uztverts precīzi, nepateiktais nepaliek nesadzirdēts.

Sarunā ar parasto - negarīgo cilvēku, nāk prātā atziņa - „tuvi cilvēki klusē, jo viņi viens otru dzird, bet ja tuvie ir kļuvuši sveši, viņiem vienam uz otru jākliedz, lai tiktu sadzirdēti”. Es gan esmu pārliecināta, ka nekāda ne kliegšana, ne mierīga runāšana neliks sadzirdēt negarīgam cilvēkam. (Protams, nekas nav tikai balts vai melns, un tad nu ar tiem pustoņiem mēs operējam.)

Un tāpēc mans secinājums ir tāds, ka labākais ir klusēt. Kam nebūs lemts, tas nesadzirdēs un neredzēs neko, kam ir lemts, tas nolasīs klusumu.

Parasti tiek ieteikts, ka domstarpību gadījumos, galvenais, esot runāt. Jā, kaut kas jāpasaka ir, dažreiz vienkārši pateikšana ir pietiekama problēmas risinājumam, Taču daudz biežākos gadījumos nav vērts teikt to, ko otra cilvēka sirds nav spējīga sadzīrdēt.

(To saku pēc secinājumiem, ne reizi vien mēģinot nodot svarīgu vēsti-par dažādām tēmām un dažādiem cilvēkiem. Neizdevās. Tas mani ir gan pārsteidzis, gan šokējis, gan patiesi izbrīnījis. Esmu pat pakliegusi. Esmu pilnīgi pārliecinājusies - visbiežāk nav vērts pat sākt runāt, lai ck svarīga tēma tā arī nebūtu. Un ir gadījies, kad runāju pustoņos ar nolūku, lai visu nesaprot. Bet viss tiek pārsteidzoši precīzi nolasīts. Un tam ir sakars ar garīgumu. Jo "cietāka" sirds, jo sliktāk "dzird". Un arī "redz".Un aklo un kurlo nevar ar kliegšanu vai loģiskiem argumentiem padarīt par dzirdīgu un redzīgu. Galvenais, ka arī loģika nelīdz, kas man kādreiz šķita kā normāls trumpis.)

Mīlestību no cilvēkiem varam iegūt bez... atziņas
citi ieraksti Muktiana d-grāmatā (~75)
Komentāri
Murkjelis: Hei, sveika! Skatos, ka esi atsākusi rakstīt! Tas labi! :))
Bet par tēmu..., ja atkāpjamies no garīguma, daudz kas nāk no ģimenes. Ir bērni, kas izaug ģimenēs, kur saskarsme ir ar kliegšanu. Mums ģimenē kliedzēju nav - attiecīgi es vispār neuztveru paaugstinātos toņus. Tāds tonis kaitina un fiziski sāp ausis. Bet garīgi vienoti cilvēki sadzirdēs viens otru bez vārdiem, tas tiesa. Neesmu Dona fans ne tuvu, bet viņam ir jauka dziesma "Dieviņš" tur ir kā reizi par līdzīgu tēmu :)
#1
2015-06-13 22:08
Muktiana: Čau :) Tu arī esi parādījusies oho ārēs. Jā, vasaras brīvlaiks sācies, laika vairāk. :) Varbūt pat sākšu adīt. Tas liecinās, ka vispār zirgā esmu (brīvā laika ziņā). Bet gan jau nesākšu adīt. :)
Es pat nezinu, vai cilvēkiem jābūt vienotiem. Es gan esmu kliegusi, jo šķita, ka nevar būt, ka nesaprot. Es atnāku kaut ko pateikt, bet kā nedzird, tā nedzird. Man likās, ka man vēl skaļāk jāpasaka. Bet kad izpūlējos no sirds, tad sapratu....bezcerīgi. :) Kādu brīdi domāju, ka izliekas, nu esmu sapratusi - ka tiešām nesaprot. Un ir kas saprot bez aizķeršanās. :)
Tu māki saprast, to es zinu. :) Varbūt Tu neesi ar tādām situācijām saskārusies, kur Tu kaut ko mēģini mazliet dziļāku pateikt ar domu, lai sadzird tieši šis cilvēks tagad un tūlīt. Līdz zināmam laikam man arī nesanāca. :) Donu nav sanācis klausīties. :(
#3
2015-06-13 22:24
Ohforf`sake: Nedomāju, ka vienmēr labāk ir klusēt. Tas arī no pieredzes. Bet katram jau savs un sava pieredze, protams.
#2
2015-06-13 22:18
Muktiana: vienmēr noteikti tā labāk nav :) piekrītu :)
Bet ir jomas un tēmas un iesaistīto tipi, par kurām vienmēr esmu nolēmusi klusēt. Bet patiesībā jāfiltrē nevis tēma, bet tas cilvēks pretī.... Ja nav "ar īpašu sapratnes spēju", tad neko. Jāpamāj ar lakatiņu un jādodas talāk. :)
#5
2015-06-13 22:29
sed: Jā
#4
2015-06-13 22:24
Murkjelis: Es nerakstu vairs, kā agrāk. Bet tā jau ik pa laikam ienāku :)
#6
2015-06-13 22:29
Muktiana: Forši :) ka ienāc. :) Gan jau kādreiz kaut kur atkal rakstīsi. :)
#7
2015-06-13 22:31
Pārējos 10 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.