FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Radists dienasgrāmata
 Piektdiena 27-02-2015 21:56 2  16

Indija - beidzot esmu klāt

Ir pulkstens 03:30 pēc vietējā (Indijas) laika. Lidmašīna samazina augstumu virs Delhi. Caur iluminatoru paveras skats uz pilsētu. Tā izskatās liela (tiešām liela), no augšas izskatās arī labi izgaismota pilsēta. Vēl labu brīdi lidojam virs pašas pilsētas un beidzot 04:00 lidmašīna piezemējas "Indira Gandhi International Airport" lidostā. Lidmašīna piestūrē klāt pie termināla, tiek padots traps. Atsprādzējos un pamazām dodos uz izeju. Un šajā momentā ir pirmais pārsteigums - Delhi mani sagaida ... nē, ne ar puķēm, pat ne ar robežsargiem vai muitniekiem, bet gan ar specifisku un izteiktu "aromātu" (ja sauc lietas īstajos vārdos, tad "smirdoņu"). Nebiju gatavojies uz tādu "sagaidīšanu" ;) Šo aromātu ir grūti aprakstīt! Ja kāds ir bijis Latvijā kādā mazā Indijas veikaliņā ar lielu daudzumu izteikti smaržojošu garšvielu, kur turpat veikalā tirgo vīraku kociņus + tas viss ir saspiests aptuveni 10m2 platības ar zemiem griestiem, tad to visu vēl vajag sajaukt ar nemazgātu zeķu "aromātu", tad šāds sajaukums varētu būt līdzīgs tai smaržai ar kuru mani sagaidīja Delhi :( Tas bija pirmais šoks! Nepatīkami, bet neko darīt - dodamies tālāk caur terminālu. Termināls, caur kuru eju, visā garumā ir noklāts ar paklāju. Nē, nē... tie nav Indijas paklāji ;) tie ir vienkārši parastā veikalā nopērkamie paklāji, bet tāpat interesanta nianse :) Dodamies tālāk! Nonākam pie pasu un vīzu pārbaudes. Pulkstenis ir aptuveni 04:30, daži vietējie varas pārstāvji neizskatās pārāk draudzīgi - tie izskatās pēc maiņas priekšniekiem un strādā nekur nesteidzoties un īpaši pat nepievēršot uzmanību cilvēkiem kuriem pārbauda dokumentus. Pārējie darbinieki vairāk izskatās pēc parastiem darboņiem, strādā krietni ātrāk un pārbaudot pases vismaz nesviež viņas atpakaļ ar tādu nicinošu žestu kā maiņas vecākie. Labi, dokumenti ir pārbaudīti, viss ir kārtībā un var doties tālāk pēc savas bagāžas. Pa ceļam pieeju pie naudas maiņas punkta un mēģinu samainīt eiro pret rūpijām (par taksi taču vajadzēs maksāt vietējās naudiņās). Lai samainītu naudu, uz kaut kāda "dokumenta" (ja to tā var nosaukt) ir jāuzraksta vārds, uzvārds, pases numurs, no kurienes esi atbraucis un cik naudas vēlies samainīt, un protams arī jāparakstās. Viena šī dokumenta kopija paliek man, viena paliek naudas mainītājiem. Tas arī ir kārtībā un eju savākt savu bagāžu. Lenta jau ir apstājusies, vienā kaudzē stāv dažāda bagāža, pieejot klāt redzu, ka manas bagāžas tur nav. Dodos tālāk lai apietu lentu no otras puses, bet man priekšā izlec kaut kāds "vietējais" lidostas darbonis un saka, lai eju skatīties bagāžu tajā kaudzē. Mēģinu šim paskaidrot, ka manas bagāžas tur nav, bet šis tik maļ savu un liek iet skatīties kaudzē. Protams ka tur manas bagāžas nav, bet toties varu tikt klāt pie bagažas lentas no otras puses un veiksmīgi paņemt savu bagāžu.
Starp citu, liela daļa cilvēku Delhi saprot angļu valodu, tikai viņu angļu valoda nav ne "american english" ne arī "british english", viņi izrunā ātri un ar "hindi" akcentu ;) Saprast protams var, bet sākumā ir pagrūti.
Kļūda kuru es pieļāvu, tas ir pasūtīju taksi turpat lidostas telpā. Protams tur ir krietni dārgāk, bet domāju, ka pie mums ir tieši tāpat, un tā bija pirmā reize (bet ne pēdējā :D), kad mani "apčakarēja". Bet par to nedaudz vēlāk!
Iemetu mantas taksī un dodamies ceļā. Pulkstenis ir ap 5 no rīta, ārā vēl ir tumšs. Kurš nezin, tad Indijā brauc pa ceļa "pretējo" pusi, t.i. ja salīdzina ar Latvijā pieņemto :) Un te šoks vēlreiz... kā viņi brauc!? Māte Marija! Par ātruma pārkāpšanu es vienkārši noklusēšu! Sāku ieskatīties tumsā garām pazibošajās mašīnās - reti kura nav saskrāpēta, nedaudz samīcīta utt. Nav tik traki kā autoizdzīvošanas sacīkstēs, bet pilnīgi noteikti nav kā Latvijā. Pamazām nāk arī apskaidrība kāpēc tā ir - viņi taurē, kad vien ienāk prātā, piemēram, tuvojas krustojumam - uztaurē, grib apdzīt - uztaurē, grib pievērst gājēju uzmanību - uztaurē, grib pagriezties pa labi/kreisi- uztaurē! Pie mums nogriezties krustojumā no otrās joslas, tas ir nepieņemami, bet Delhi arī pagrieziens no trešās joslas ir ok! :) Ja ceļam ir 3 joslas, kuras ir atzīmētas ar ceļa marķējumu (t.i. uzkrāsotas baltās līnijas uz ceļa), tas vēl nenozīmē, ka nedrīkst braukt joslai tieši pa vidu! Un tas skaitās normāli! Ja galīgi negribas stāvēt sastrēgumā var droši "bāzties" arī pa pretējo joslu un aizņemt vēl 2 joslas no pretējā virziena, BET ... bet noteikti neaizmirsti pirms tam uztaurēt ;) Gājēju pārejas šeit ir tikai lai redzētu, ka tuvojas krustojums, nevis lai gājēji ietu pāri ceļam šajā vietā! Gājēju pāreja bez problēmām var beigties ar stabu, ķieģeļu sienu vai dzīvžogu. Gājēju ietves kā tādas īsti te netiek izmantotas paredzētajiem mērķiem, jo tur noteikti vidū augs kāds koks, vai tiks ierakts elektrības stabs, vai arī tiks izmantotas citiem mērķiem. Kādiem tieši? Par to nedaudz vēlāk ;)
Braucu ar taksi, ar neviltotu interesi skatos ārā pa logu - ceļam 3 joslas, ceļš atdalīts ar nožogojumu (kaut kas līdzīgs sienām, kuras izmanto kā akustiskās barjeras trokšņu slāpēšanai), pa vienu joslu tieši pa vidu svētā mierā iet kaut kādā netīrā un tumšā segā ietinies cilvēks. Protams es viņu pamanu tikai pēdējā brīdī, bet šejienei šāda pastaiga pa joslas vidu ir normāla parādība! Dažu brīdi garām pazib arī kāda "ēka", kura ir veidota no metāla režģa, netīra kartona un politilēna maisiem. Bet tas nekas, biju gaidījis, ka šādu "ēku" pa ceļam redzēšu krietni vairāk.
Pēc neliela nervus kutinoša brauciena ar taksi esmu pie viesnīcas. Viesnīca tika paņemta ne pārāk dārga un ne pārāk lepna, t.i. 2 zvaigznes, jo paredzēta ilgākai dzīvošanai. Tuvojos ieejai, kura atrodas nevis no priekšas, bet gan no sāna. Pie ieejas redzu tukšu galdu ar kaut kādu krēslu, turpinu virzību uz ieejas pusi. Te pēkšņi no zem galda izlec maza auguma vīrelis un smaidīdams mēģina attaisīt durvis. Durvis uzreiz nepadodas, ar 2 veikliem soļiem šis aizlec līdz savam galdam, paceļ telefona klausuli (parastā "vadu" telefona klausuli) uzzvana administratoriem kaut ko pasaka un atkal cenšas atvērt durvis. Par laimi tas viņam izdodas un viņš turpinādams smaidīt pavada mūs līdz administratoram. Izrādās, ka šis mazais vīrelis bija viesnīcas "security man" vai vienkāršāk sakot sargs :) Tādu sēit ir dauz, bet par to arī nedaudz vēlāk. Pēc brīža atslēgas jau ir rokā un dodos uz numuriņu. Viesnīcai ir tikai 4 stāvi, bet tajā ir lifts! Tas ir jauns firmas "OTIS" lifts. (arī Latvijā šīs firmas lifti ir ļoti izplatīti) Uz kopējā fona, ko es redzēju braucot pa ceļam uz viesnīcu, lifts izskatās daudzsološs. Izkāpju no lifta, tslēdzu savu numuriņu un pirmais, kas mani sagaida ir caurums laminātā (kādi 20cm diametrā). Es tik pasmejos un aizveru aiz sevis durvis. Nolieku somas stūrī un skatos... o, blakus logs aiztaisīts ar aizkariem! Interesanti vai logs ir uz ielas pusi vai pagalma pusi? Atveru biezos aizkarus, skatos, bet neko cauri nevar redzēt - baigais atspīdums. Varbūt no gaismas? Kaut gan gaisma nav pārāk spilgta. Labi, ko tur daudz domāt jāver taču vaļā un jāpaskatās!!! Atveru logu un manam skatienam paveras fantastiskākais skats kādu no loga esmu jelkad savā dzīvē redzējis ... ventilācijas šahta!!! Neko tādu neesmu redzējis nevienā viesnīca, ne arī dzīvoklī!!! Fantastiski! Loga izmērs aptuveni 120x80 cm, t.i. normāla izmēra logs, pilnībā atveras ventilācijas/komunikāciju šahtā! No loga otras puses man pretim lūkojas gan ūdens, gan kanalizācijas caurules. Dzirdams kā kaut kur lejā kaut kādā strautiņā pil un urdz ūdens. Ok, pietiks iespaidu, jānomazgājas un jādodas pie miera, jo jau pēc dažām stundām ir jāceļas un jābrauc uz darbu. Kā tad! Uz karsto ūdeni vari pat necerēt! Labi, tas šobrīd vairs nav svarīgi ;) Nomazgāju rokas un mēģinu likties slīpi. Smaka valdošā Delhi nekur protams nav pazudusi, tā ir arī viesnīcā. Aizmigt šādā "aromātā" bija pagrūti :)
Kaut kā tā tajā naktī mani sagaidīja Delhi :)
Indija - pirmā diena. Indija - ceļojums var sākties 2. daļa
Komentāri
mariite: Interesanti! Turpinājums sekos?
#1
2015-02-28 20:54
Radists: Paldies! Ceļojums vēl nav beidzies (atrodos vēl Indijā) tāpēc turpinājumi noteikti būs :)
#2
2015-02-28 20:56
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.