FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!

Dienasgrāmatas (blogi)

 fargo,  20-06-2014 08:13 14  127

apkrāpt valsti

kad es šādu vārdu salikumu lasu kartējo reizi...

nodokļi. neviens cilvēks taču nav parakstījis līgumu, kurā piekrīt brīvprātīgi atdot pusi(summējot kopā, nodokļos aiziet puse ienākumu) no sava nopelnītā valstij. tāpēc, manuprāt, pati vārdu jēga šeit ir aplama, jo kā tas ir "apkrāpt", ja tu esi spiests kaut ko darīt bez savas piekrišanas? atsacīšanos pildīt šādu klaušu vai vismaz to maksimāli mazināt varētu saukt par... atsacīšanos pildīt piespiedu klaušu. bet krāpšanu? vai ja laupītājs tev atņem naudas maku un prasa vai tev vēl ir kabatās un tu saki "nē, nekā vairs nav!", tā ir laupītāja krāpšana? diezin vai.

ne daudzi cilvēki zina, ka piemēram romas impērijas laikā nodokļu apmērs bija... 2-5%. ja šie nodokļi būtu desmitkārtīgi, nez vai romas vara noturētos kaut vienā provincē ilgāk par desmit gadiem.

un nodokļi aiziet valstij-pamātei, kura uzskata par savām neatņemām tiesībām iejaukties jebkurā sava pilsoņa privātās dzīves sfērā.

krāpšana... neko sev vārdus piemeklē.


labi skati vārdu jēgas sagrozīšana
citi ieraksti fargo d-grāmatā
Komentāri
aroganis: Atkal viss slikti. Šitos vaimanātājus neciešu. Nepatīk te, pārvācies dzīvot uz nodokļu paradīzi (tādas vietas ir), bet nečīksti publiski
#1
2014-06-20 08:32
fargo: runā par tēmu vai šļūc pa trasi...
#5
2014-06-20 12:34
karaliene2013: Romas impērijas laikā cilvēki bija saprātīgāki :)
#2
2014-06-20 10:22
Drole: Romas impeerijas laikaa nodoklju politika mainiijaas liidz ar imperatoriem, liidz valsts sociaalisms Romu sagraava.

http://www.cato.org/sites/cato.org/files/serials/files/cato-jo
urnal/1994/11/cj14n2-7.pdf

By the third century, to quote the historian Trever, "the relentless system of taxation, requisition, and compulsory labor was administered by an army of military bureaucrats. . . .Everywhere . . .were the ubiquitous personal agents of the emperors to spy out any remotest case of attempted strikes or evasion of taxes." To the cost of the bureaucracy was added the expense of the dole.
Government paternalism, bureaucracy, inflation, an ever-increasing taste for the brutal and brutalizing spectacles of the amphitheater and the circus were symptoms of spiritual malaise which had begun when political freedom was tossed away in the interests of peace, security, and materialism. There was the cancer of slavery and the equally dangerous practice of keeping a segment of the population permanently on the dole. There was free labor subsisting on starvation wages because of the competition of slavery. At the other end of the scale lolled a group of multi-millionaires for whom no luxury was too extravagant. Nor did anyone perceive that inflation and rising taxation must ultimately squeeze the middle class out of being. Meanwhile, a tide of Oriental religions tried to fill the spiritual vacuum.
#3
2014-06-20 10:32
fargo: tur bija daudz iemeslu, kāpēc romas impērija beigās sabruka. un ne pēdējā vietā bija klimata izmaiņas uz planētas, kuras netieši bet ļoti stipri ietekmēja tautu migrācijas mūsu ēras sākumā. bet arī ekonomika, kā tu minēji, protams, bija sekundārs iemesls.
bet tāds nodokļu slogs, kāds ir mūsdienu rietumu pasaulē(un vispār mūsdienu pasaulē), vēsturē bija reti kur. skolā cilvēkiem māca daudzas aplamības par vēsturi un tā izveidojas patiesībai neatbilstoši bet ļoti izplatīti priekštati par pagātni, piemēram par viduslaikos vai antikā laikā nepanesamo nodokļu slogu.
#6
2014-06-20 12:40
veejpuuta: Krāpšana ir tā,ka no tiem mūsu nodokļiem,kuru vienmēr ir par maz,tiek maksātas milzu algas pie varas esošajiem,vēl arī kaut kādas mistiskas kompensācijas un piemaksas par to,ka saņem tik lielas algas,kamēr pārējiem jāiztiek kā nu kurš prot un vēl jākaunās par it kā valstij ,,nokrāptajiem"centiem,kuri kaut kā paslīdējuši garām tās bezizmēra kabatai.
#4
2014-06-20 12:13
fargo: es domāju, ka galvenais iemesls tik augstiem nodokļiem ir valsts-aukle. ja, piemēram, grieķijā 60% cilvēku dzīvo valsts maizē un vēl liela daļa saņem dažnedažādas piemaksas, vai asv 60 miljonu cilvēku saņem pārtikas talonus, tad par to visu ir jāmaksā atlikušajai daļai.
un ja politiķu ievēlēšana kļūst atkarīga nevis no pelnošā mazakuma bet no parazitējošā vairākuma, ekonomiskā politika neizbēgami ved pie sociālisma, kas pirmkārt nozīmē milzīgus nodokļus, tādad vērtību piespiedu pārdali un ekonomikas regulēšanu.
#7
2014-06-20 12:43
Pārējos 7 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.

Nekustamā īpašuma nodoklis (26)
Vai jūs lasījāt - par vidēju 3 istabu dzīvokli būs jāmaksā no 230 - 690 latiem gadā! Ko darīsim? ...
Ko Mēs izprotam zem apzīmējuma : Latvijas ekonomikas bēglis? (22)
Kāds Dienasgrāmatas ieraxts rosināja uzdot šo jautājumu OHOistiem. Kā izprotam,katrs no Mums,šo alegorisko ...
Ziņu portāli (20)
Iesakiet, kādus labus un saturīgus ziņu portālus skatīties!
Tautas spēks? (50)
Arvienvārdsakot, rīta ziņās rāda nekārtības Nantē. Francijas rietumu. Pilicija nošāvusi jaunu vīrieti. Tagad jaunieši ...
Latviskums vārdos un nosaukumos (17)
Latvju tauta šūmējās par nelatvisku nosaukumu restorānam. Pa to laiku tai mājās skraida Āroniņi, Šarlotītes, Beniji . ...

Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅