FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!

Dienasgrāmatas (blogi)

 liela_meitene,  09-09-2013 10:26 9  44

Pareizi un nepareizi

Pareizi šodien var būt nepareizi rīt, nepareizi šajā mirklī var būt pareizi nākošajā. Dzīvi nevar salikt pa plauktiņiem, tu nevari tā vienkārši aplīmēt visu ar etiķetēm "Pareizi " un "Nepareizi".
Dzīve tā nav aptieka, kurā katra pudelīte ir ar etiķeti, un tu zini, kas ir iekšā.
(Ošo)
Un es sapratu, ka vajag stāvēt uz... izrādās
citi ieraksti liela_meitene d-grāmatā
Komentāri
fargo: ošo nerunā patiesību. viņš vulgarizē patiesību un reducē nepatiesību. maina apziņu.
#1
2013-09-09 11:17
liela_meitene: tas jau katra paša ziņā, kādu patiesību pieņemt, Ošo vai fargo :)
#2
2013-09-09 11:40
kedessuns: Komentet šo,butu "pareizi" vai "nepareizi" ?
#3
2013-09-09 11:42
fargo: protams. pastāv patiesība un nepatiesība, labi lēmumi un slikti lēmumi. es nevaru daiļvārdībā sacensties ar ošo. kas var? cilvēka iekšējā balss.
#4
2013-09-09 12:54
liela_meitene: Nesaprotu, kas liek Tev sacensties ar Ošo? Kam tas vajadzīgs? Tas, ko saki tagad, pierāda tikai to, ka Ošo ir taisnība
#5
2013-09-09 13:21
Polus: Tīra morālā relatīvisma propaganda. Sekojot šai loģikai, var apšaubīt arī jebkuru minētā autora apgalvojumu. Ja viņš tomēr kaut ko "mācīja", tad tas automātiski nozīmē, ka pastāv kāds absolūts atskaites punkts. Arī teksti no sērijas "to nevar vārdiem aprakstīt, tas ir kā ar iemērktu pirkstu mēģināt apturēt upes plūdumu" utt. ir absolūts atskaites punkts autora uzstādījumā - viņš ir uzstādījis savu birku vai etiķeti, pudelīte ir iezīmēta. Savukārt tas ir pilnīgā pretrunā ar DG citētajā apgalvojumā ietverto relatīvismu.

"tas jau katra paša ziņā, kādu patiesību pieņemt" - patiesība pēc definīcijas ir ekskluzīva, viena. Nevar būt vairākas "patiesības". Silti iesaku par šo padomāt.
#6
2013-09-09 13:28
fargo: ja nav taisnības, tad kā Ošo var būt taisnība vai netaisnība? preizi/nepareizi pastāv ārpus cilvēku spriedumiem. bet cilvēki gan nepastāv arpus saviem spriedumiem par pariezi/nepareizi.
taisnību var salīdzināt ar universāliem esības, fizikas likumiem... tie ir esības eksistence. tu vari domāt, cik tie ir labi, slikti. tie vienkārši ir paši par sevi, neatkarīgi no maniem, taviem vai ošo spriedumiem.
taisnība ir absolūta, ekskluzīva(nozīmē, izslēdz visus pārējos spriedumus kā nepatiesus). ja taisnībai ir daudz veidu, tad tā ir viena no netaisnībām, jo netaisnībai var būt daudz veidu.
#7
2013-09-09 13:49
Pārējos 2 komentārus var lasīt tikai oHo.lv reģistrētie lietotāji.
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅