Logo
IEPAZĪŠANĀS FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
selenga dienasgrāmata
 Pirmdiena 03-08-2009 10:41 4  109
Pasaka par prieku.
Reiz, sen senos laikos, kādā ļoti, ļoti tālā vietā, ko nezin neviens pats cilvēks uz zemes, bija lieli svētki. Šo noslēpumaino vietu sauc par emociju ieleju, līdzīgi kā citas pasaku vietas arī emociju ieleja ir satriecoši skaista. Baltie ābeļu ziedi burtiski apžilbinādami, jebkuram sejā viestu smaidu, ābeles, tās tur zied cauri visiem gadalaikiem, negurdināmi un uzņēmīgi pumpurojot un ziedot no jauna. Lielākajām taciņām abās pusēs kā sētas graciozi slējās rozes, cilvēka augumā un mazākās taciņas cītīgi daiļoja meža zemenītes, ar necili maziem, baltiem ziediņiem, bet ogām, sārtām kā smaragds. Šīs krāšņās ielejas iemītnieki bija emocijas. Tur apmetās gan prieks, gan bēdas, tā slinkums un apņēmība, tur bija visi.
Tātad, kā jau teicu, ielejas gaisā virmoja lielas svētku gaidas , visi gaidīja dienu, kad Prieks, vienmēr smaidošais ielejas iedzīvotājs, beidzot kļūs pilngadīgs. Tā nu gadījies, ka Iedvesma bija uzņēmusies pārsteiguma priekšnesuma rīkošanu, viņa bija iecerējusi izveidot lielu iestudējumu ar daudzu iedzīvotāju piedalīšanos, kā pateicību, ka Prieks ir. Tā nu Iedvesma smagi strādāja pie sava ieplānotā priekšnesuma un iesasitīja tajā neskaitāmas emocijas. Galvenā loma pēc liela ķīviņa starp Dusmām un Piktumu izcīnija Dusmas.
Iestudējuma veidošana ritēja pilnā sparā un tas bija jau gandrīz pabeigts, vēl bija palicis tikai izdekorēt mazo ielejas skatuvīti. Arī dekorēšana neprasīja daudz laika, kad pie tās strādāja Cītīgums un Apzinīgums. Tā viss ritēja savu ritējumu, bez aizķeršanās.
Beigu beigās, bija pienākus lielā diena. Skaista diena. Debesis rotājās gaiši zilos palagos, koku galotnēs vijās varavīksne, putni čivināja jaukus meldiņus vēl skaistāk, kā jebkad agrāk. Pie niecīgās skatuvītes pulcējās visas ielejas emocijas. Bija atnācis pats Bargums un arī Ironija ar meitiņām Melanholiju un Utopiju. Ielej izskatījās burtiski satricināta ar prieka bangām, kas līdzīgi kā ūdenskrituma ūdens tuvojoties kraujai rada tādu kā satraukumu. Jā, arī Satraukums bija tur.
Kā gadījies kā ne, Dusmām sākās lēkme, tā kļuva pavisam melna un ļauna savos emociju plūdos. Šķiet, tur roku pielicis vecais neģēlis Lampu drudzis. Starp visiem aktieriem, dziedātājiem un dejotājiem izveidojās liela panika, jo galvenās lomas spēlētāja vairs nebija spējīga to darīt un neviens vairs nezināja kā rīkoties. Par šo paniku bija dabūjis dzirdēt arī mūžsenais Miers. Tā nu viņš darīja ko varēdams lai nomierinātu Dusmas. Un ticiet vai nē, viņam tas tiešam izdevās. Tā sākās arī izrāde, ar skaistām dziesmām un dejām un virtuozu aktierspēli Dusmu izpildijumā. Prieka acis priekā staroja, nu jau pilngadīgajam priekam piemita kāda fantastiska īpašība, viņš ar pozitīvo enerģiju spēja apstarot visu sev apkārt, tā Iedvesma saprata, ka paveikusi lielisku darbu un jutās gandarīta par padarīto.
Nekas nevar būt skaistāks, ka simtiem dažādu personību savācās un ir spējīgi viens ar otru sadzīvot, un izdarīt ko kopīgi un šoreiz tas ir izdarīts godam. Tā kopš tās dienas emocijas saprata, ka viena bez otras pastāvēt nespēj, jo ja mums būtu tikai prieks, mēs vienmēr priecātos vienādi, bet tā kā mums ir arī bēdas, mēs iemācamies novērtēt labus brīžus un spējam priecāties, priecaties pa īstam
/Marta/
«- Lietus lāsēnsReiz dzīvoja lietus... Spalva.......Vecs, vientuļš vīrs sēdēja... 
citi ieraksti selenga d-grāmatā (~1124)
Komentāri
Kleopatriina: Daudz prieka Tev!
#1
2009-08-03 10:48
selenga: Paldies,jauku Tev dienu!
#2
2009-08-03 10:49
Naktsvijole_es: novērtēt visu,ko dzīve mums dod un iznest tumšiem brīžiem cauri gaismu un mieru,tā jau ir māksla...
#3
2009-08-03 11:01
selenga: Spēt novērtēt visu,ko dzīve mums dod....
#4
2009-08-03 11:03
Tavs komentārs

Komentārus var pievienot tikai reģistrēti lietotāji.


Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
Izstrāde © ricks, ALT RD, 2000.